Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I 2015-2016
Adaugat pe 14 august 2015.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Cum se va desfasura Liga I:

In fiecare etapa vor fi 7 jocuri, iar sezonul regulat va avea 26 de etape.

Echipele clasate pe locurile 1-6 vor accede in faza play-off-ului. Echipele clasate pe locurile 7-14 vor ajunge in play-out;

La finalul sezonului ultimele doua clasate din play-out vor retrograda, iar antepenultima va juca baraj tur retur cu o echipa din Liga 2.

In prima liga vor promova direct echipele ce vor castiga seriile din Liga 2;

Echipele vor intra in play-off si play-out cu jumatate din punctele din sezonul regulat;

Echipele din play-out au obligatia sa castige minim 15 puncte in cele 12 etape de play-out pentru ca altfel vor intra cu penalizare in noul sezon, indiferent in esalonul in care vor evolua.

Etapa a 26-a, ultima etapa din sezonul regulat

Luni, 29 februarie

Pandurii Tg. Jiu - Viitorul Constanta 3-1

Duminica, 28 februarie

Concordia Chiajna - FC Voluntari 1-2 (Milevsky '54 / Tiru '41, Achim '86)

Astra Giurgiu - Dinamo 1-1 (De Amorim ' 68 / Rotariu '62)

Vineri, 26 februarie

Poli Timisoara - Petrolul 1-0

Sambata, 27 februarie

CSU Craiova - CFR Cluj 0-1
Steaua - CSMS Iasi 1-1
ASA Targu Mures - FC Botosani 1-0

Etapa a 25-a

Vineri 19 februarie
AFC Botosani (9) - Astra Giurgiu (1) 0-1

Sambata 20 februarie

CSMS Iasi (7) - ACS Poli Timisoara (11) 1-1
Dinamo Bucuresti (2) - Concordia Chiajna (13) 4-0

Duminica 21 februarie

Petrolul Ploiesti (14) - Viitorul Constanta (3) 1-2
CFR Cluj Napoca (10) - ASA Tg. Mures (6) 1-0

Luni 22 februarie

Pandurii Tg. Jiu (5) - CSU Craiova (8) 1-1

FC Voluntari (12) - Steaua Bucuresti (4) 3-1

Etapa a 24-a.

Vineri, 12 februarie

ASA Targu Mures - Pandurii Targu Jiu 0-1 (Sapunaru - pen. '45)

Adrian Mutu a intrat pe teren in minutul 47, debutand astfel oficial pentru ASA Targu Mures si revenind in Liga 1.

Sambata, 13 februarie

18:00 Viitorul Constanta - CSMS Iasi 1-2
20:30 Astra Giurgiu - CFR Cluj 2-2

Duminica, 14 februarie

14:00 CSU Craiova - Petrolul Ploiesti 2-0
16:30 ACS Poli Timisoara - FC Voluntari 1-2
19:00 Dinamo Bucuresti - FC Botosani 1-0

Luni, 15 februarie

20:30 Concordia Chiajna - Steaua Bucuresti 0-2

Etapa a 23-a

Vineri, 18 decembrie

AFC Botosani (10) - Concordia Chiajna (12) 5-1

Sambata, 19 decembrie

CSMS Iasi (7) - CSU Craiova (8) 1-0
Pandurii Tg. Jiu (4) - Astra Giurgiu (1) 1-1

Duminica, 20 decembrie

Petrolul Ploiesti (14) - ASA Tg. Mures (6) 0-1
CFR Cluj Napoca (9) - Dinamo Bucuresti (3) 1-1

Luni, 21 decembrie

FC Voluntari (13) - Viitorul (2) 2-3
Steaua Bucuresti (5) - Poli Timisoara (11) 3-1

Etapa 22

Vineri, 11 decembrie

Concordia Chiajna - ACS Poli Timisoara 2-2 (Raducanu '55, Lazar '90/ Elek '27, Luchin '57)

ASA Targu Mures - CSMS Iasi 1-1 (Balaur '87/ Golubovici '45)

Sambata 12 decembrie

Astra Giurgiu (1) - Petrolul Ploiesti (14) 3-1
Dinamo Bucuresti (4) - Pandurii Tg. Jiu (3) 2-1

Duminica 13 decembrie

CSU Craiova (8) - FC Voluntari (13) 1-2
AFC Botosani (10) - CFR Cluj Napoca (9) 2-1

Luni 14 decembrie

Viitorul Constanta (2) - Steaua Bucuresti (5) 0-1

Etapa 21

Vineri, 4 decembrie

CFR Cluj Napoca (9) - Concordia Chiajna (12) 0-0

Sambata, 5 decembrie

Pandurii Tg. Jiu (2) - AFC Botosani (11) 0-3

ACS Poli Timisoara (10) - Viitorul Constanta (3) 1-2

Duminica, 6 decembrie

CSMS Iasi (8) - Astra Giurgiu (1) 1-1
Steaua Bucuresti (5) - CSU Craiova (7) 2-0

Luni, 7 decembrie

FC Voluntari (13) - ASA Tg. Mures (6) 0-2
Petrolul Ploiesti (14) - Dinamo Bucuresti (4) 1-2

Etapa 20

Marti, 1 decembrie

CSU Craiova (7) - ACS Poli Timisoara (10) 1-1

Concordia Chiajna (12) - Viitorul Constanta (2) 2-2

CFR Cluj Napoca (9) - Pandurii Tg. Jiu (3) 1-2


Miercuri, 2 decembrie

AFC Botosani (11) - Petrolul Ploiesti (14) 2-1
ASA Tg. Mures (6) - Steaua Bucuresti (5) 1-1

Joi 3 decembrie

Astra Giurgiu (1) - FC Voluntari (12) 1-1
Dinamo Bucuresti (4) - CSMS Iasi (8) 0-0

Etapa a 19-a

VINERI, 27 noiembrie

Pandurii - Chiajna 2-0
Petrolul - CFR Cluj 1-0

SAMBATA, 28 noiembrie

ACS Poli Timisoara - ASA Targu Mures 2-0
Viitorul Constanta - CSU Craiova 4-0

DUMINICA, 29 noiembrie

CSMS Iasi - FC Botosani 1-0
Steaua - Astra 0-1

LUNI, 30 noiembrie

FC Voluntari - Dinamo 1-3
 

Etapa a 18-a

Vineri, 20 noiembrie

Concordia Chiajna (11) - CSU Craiova (7) 0-2

Sambata, 21 noiembrie

CFR Cluj- Napoca (9) - CSMS Iasi (8) 0-0

ASTRA (1) - ACS POLI Timisoara (10) 2-2

Duminica, 22 noiembrie

ASA Tg. Mures (6) - Viitorul Constanta (2) 2-2

Dinamo Bucuresti (5) - Steaua Bucuresti (3) 3-1

Luni, 23 noiembrie

ACS Botosani (12) - FC Voluntari (13) 2-2

Pandurii Tg. Jiu (4) - Petrolul Ploiesti (14) 3-2

Etapa a 17-a

Vineri, 6 noiembrie

CSM Iasi - Pandurii Tg. Jiu 1-0

FC Viitorul - Astra 1-2

Sambata, 7 noiembrie

18:00 FC Voluntari - CFR Cluj 2-2
20:30 ACS Poli Timisoara - Dinamo 0-1

Duminica, 8 noiembrie

14:00 CS U Craiova - ASA Targu Mures 1-1
20:30 Steaua - FC Botosani 5-3

Luni, 9 noiembrie

20:30 Petrolul Ploiesti - Concordia Chiajna 1-1

Etapa a 16-a.

Vineri, 30 octombrie

Astra Giurgiu (1) vs. CSU Craiova (6) 1-0

Sambata 31 octombrie

Concordia Chiajna (11) - ASA Tg. Mures (6) 1-2
Petrolul Ploiesti (14) - CSMS Iasi (9) 1-2

Duminica 1 noiembrie

Pandurii Tg. Jiu (4) -
FC Voluntari (13) 2-1
*
CFR Cluj Napoca (8) - Steaua Bucuresti (3) 2-0

Luni 2 noiembrie

 

AFC Botosani (12) - ACS Poli Timisoara (10) 1-1

Dinamo (7) - FC Viitorul (2l 1-5

Etapa a 15-a.

Vineri 23.10.2015

18:00 CSMS Iasi - Concordia Chiajna 0-1
20:30 ACS Poli - CFR Cluj 1-2

Sambata 24.10.2015

18:00 FC Voluntari - Petrolul 1-0
20:30 ASA T.Mures - Astra 3-1

Duminica 25.10.2015

15:00 CS U Craiova - Dinamo 3-0
20:00 Steaua - Pandurii 1-1

Luni 26.10.2015

20:30 FC Viitorul - FC Botosani 3-1
 

Etapa a 14-a. Prima a returului.

Vineri, 16 octombrie

AFC Botosani (12) - CSU Craiova (7) 3-1

Sambata 17 octombrie

CSMS Iasi (10) - FC Voluntari (13) 2-1
Dinamo Bucuresti (5) vs. ASA Tg. Mures (6) 2-1

Duminica 18 octombrie

Concordia Chiajna (11) - Astra Giurgiu (1) 0-2
Petrolul Ploiesti (14) - Steaua Bucuresti (2) 0-0

Luni 19 octombrie

Pandurii Tg. Jiu (4) - ACS Poli Timisoara (9) 3-1

CFR Cluj Napoca (8) - Viitorul Constanta (3) 1-2

Etapa a 13-a. Ultima etapa a turului.

Vineri, 2 octombrie

FC Voluntari - Concordia Chiajna 1-1

Pandurii Tg. Jiu - F C Viitorul 1-0

Sambata, 3 octombrie

Dinamo Bucuresti - Astra Giurgiu 0-1

CSM Iasi - Steaua Bucuresti 1-2

Duminica, 4 octombrie

AFC Botosani - ASA Tg. Mures 1-1

CFR Cluj Napoca - CSU Craiova 1-2

Luni, 5 octombrie

Petrolul Ploiesti - ACS Poli Timisoara 1-1

Etapa a 12-a

ACS Poli Timisoara (9) - CSMS Iasi (10) 2-2

ASA Tg. Mures (6) - CFR Cluj Napoca 0-0

Sambata, 26 septembrie

CSU Craiova (7) - Pandurii Tg. Jiu (4) 0-0
Viitorul Constanta (2) - Petrolul Ploiesti (14) 1-0

Duminica, 27 septembrie

Astra Giurgiu (1) - AFC Botosani (12) 1-0
Steaua Bucuresti (3) - FC Voluntari (13) 3-1

Luni, 28 septembrie

Concordia Chiajna (11) - Dinamo Bucuresti (5) - ora 21.00

Etapa a 11-a

Vineri, 18 septembrie

FC Voluntari (13) - ACS Poli Timisoara (9) 0-0

Pandurii Tg. Jiu (6) - ASA Tg. Mures (3) 2-0

Sambata 19 septembrie

CSMS Iasi (10) - Viitorul Constanta (2) 0-0
CFR Cluj Napoca (7) - Astra Giurgiu (1) 1-1

Duminica 20 septembrie

Petrolul Ploiesti (14) - CSU Craiova (8) 0-1
AFC Botosani (12) - Dinamo Bucuresti (4) 1-1

Luni 21 septembrie

Steaua Bucuresti (5) - Concordia Chiajna (11) 3-1

Liga I !  Etapa a 9-a

Vineri, 28 august 

FC Voluntari (13) vs. CSU Craiova (10)  1-2

CSMS Iasi (7) vs. ASA Tg. Mures (4)  1-1
ACS Poli Timisoara (12) vs. Concordia Chiajna  1-0
Pandurii Tg. Jiu (6) vs. Dinamo Bucuresti (3)  2-2

Duminica 30 august

Petrolul Ploiesti (14) vs. Astra Giurgiu (1)   0-1
Steaua Bucuresti (5) vs. Viitorul Constanta (2)  1-0

Luni 31 august

CFR Cluj Napoca (9) vs. AFC Botosani (11)  3-1

Etapa a 8-a 

Vineri, 21 august 

ASA Targu Mures - FC Voluntari 2-1
Viitorul - ACS Poli Timisoara 4-0


Sambata, 22 august

Dinamo - Petrolul 2-0 (Essombe '19, Gnohere '73)

FC Botosani - Pandurii 0-1 (Hora '38, Roman '90+5) 

Duminica, 23 august

18:00 CSU Craiova - Steaua  1-2
21:00 Astra - CSMS Iasi  4-1

Luni, 24 august

21:00 Chiajna - CFR Cluj  2-1

Etapa a 7-a 

Vineri, 14 august:

21:00 Petrolul - Botosani 2-1

Sambata, 15 august:

18:30 Poli Timisoara - CS "U" Craiova 1-1
21:00 Steaua - Targu Mures 1-1

Duminica, 16 august:

18:30 Voluntari - Astra 1-2
21:00 CSMS Iasi - Dinamo 0-0

Luni, 17 august:

18:30 Viitorul - Concordia Chiajna 3-1
21:00 Pandurii - CFR Cluj  1-1

Etapa a 6-a 

Marti, 11 august:

FC Botosani - CSMS Iasi 1-0

CFR Cluj - Petrolul 1-0

Miercuri, 12 august:

CSU Craiova - Viitorul 1-2

ASA Targu Mures - Timisoara 0-0

Astra - Steaua 2-0

Joi, 13 august:

Chiajna - Pandurii 3-0

Dinamo - Voluntari 3-0

 

Etapa a 5-a 

Vineri, 7 august

ora 18.30 FC VOLUNTARI - AFC BOTOSANI 1-1
ora 21.00 CSMS IASI - CFR CLUJ  2-1

Sambata, 8 august

ora 18.30 CS U CRAIOVA - CONCORDIA CHIAJNA  2-0
ora 21.00 PETROLUL PLOIESTI - PANDURII TG JIU  1-1

Duminica, 9 august

ora 16.30 FC VIITORUL - ASA TG MURES  1-0
ora 18.30 POLI TIMISOARA - ASTRA GIURGIU  1-3
ora 21.00 FC STEAUA - DINAMO BUCURESTI  0-0
 

Vineri, 31 iulie 

Concordia Chiajna - Petrolul 2-2 (Benga '45 ag., Serediuc '47 / Moussa '37, Marinescu '77)

CFR Cluj - FC Voluntari 2-0 (Petrucci '41, Paun '56)

Sambata, 1 august

18:30 Pandurii Tg.Jiu - CSMS Iasi 3-0 (Roman '19 '37, Hora '55)

21:00 FC Botosani - Steaua  0-1 ( Iancu '2)

Duminica, 2 august

18:30 Astra Giurgiu - FC Viitorul  2-2
21:00 ASA Targu Mures - CS U Craiova  0-0

Luni, 3 august

21:00 Dinamo - ACS Poli Timisoara  2-1
 

Etapa a  3-a

Vineri, 24 iunie:

18:30 Voluntari - Pandurii  0-0
21:00 ASA Targu Mures - Concordia Chiajna 1-0

Sambata, 25 iunie:

18:30 Viitorul - Dinamo 1-1
21:00 Steaua - CFR Cluj  1-1

Duminica, 26 iunie:

18:30 CS "U" Craiova - Astra 1-2
21:00 CSMS Iasi - Petrolul  1-0

Luni, 27 iunie:

21:00 Poli Timisoara - Botosani  1-0

 Etapa a 2-a.

Vineri, 17 iulie

Concordia Chiajna – CSMS Iași  0-1

Dinamo București – CS Universitatea Craiova  1-0

Sâmbãtã, 18 iulie 

Petrolul Ploiești – FC Voluntari  1-1

Pandurii Târgu Jiu – Steaua București  0-3

Duminicã, 19 iulie 

CFR Cluj – Poli Timișoara  1-0

Astra Giurgiu – ASA Târgu Mureș  1-5

Luni, 20 iulie:

FC Botoșani – FC Viitorul  2-2
 

In 10 iulie s-a dat startul unei noi editii, care va avea doar 14 echipe.

Vineri 10 iulie

FC Voluntari - CSMS Iasi 1-1
Astra Giurgiu - Chiajna 2-2

Sambata 11 iulie 

Viitorul - CFR Cluj 2-2
Steaua - Petrolul 0-0

Duminica. 12 iulie 


CSU Craiova - FC Botosani 0-0

ASA Targu Mures - Dinamo 0-0

Luni, 13 iulie 

Poli Timisoara - Pandurii 0-1

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).