Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I - editia 2014-2015
Adaugat pe 7 octombrie 2014.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Liga I!

Clasamentul final 2014-2015 


PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Steaua Bucuresti34225759-23 (36)71(+20)
2ASA Tg. Mures34208651-25 (26)68(+17)
3CFR Cluj34169946-29 (17)57(+6)
4Astra Giurgiu341512753-27 (26)57(+6)
5Petrolul Ploiesti3414101042-30 (12)52(+1)
6CS Universitatea Craiova341411940-34 (6)53(+2)
7Dinamo Bucuresti341391247-44 (3)48(-3)
8FC Botosani3412111140-43 (-3)47(-4)
9Pandurii Tg Jiu341291347-42 (5)45(-6)
10CSMS Iasi3411101331-39 (-8)43(-8)
11Viitorul Voluntari3411101344-54 (-10)43(-8)
12Concordia Chiajna349141139-44 (-5)41(-10)
13Gaz Metan Medias348151129-34 (-5)39(-12)
14FC Brasov34991633-46 (-13)36(-15)
15U Cluj348111529-41 (-12)35(-16)
16Rapid Bucuresti34891721-42 (-21)33(-18)
17Otelul Galati347111624-45 (-21)32(-19)
18Ceahlaul Piatra Neamt34691925-58 (-33)27(-24)

 

Liga I. Etapa a 34-a! Ultima etapa!

Steaua Bucuresti castiga pentru a treia oara consecutiv campionatul Ligii I !!! 

Miercuri, 27 mai

U Cluj - Ceahlaul  2-0

Rapid - Pandurii Tg. Jiu  0-3

Concordia Chiajna - Petrolul  3-2

FC Brasov - Gaz Metan Medias  0-0

Joi 28 mai

20,00  CSM Iasi - Steaua  0-0

20,00  ASA Tg. Mures - Otelul Galati  1-2

Vineri, 29 mai

18,30 ACS Botosani - Viitorul  4-4

21,00 Dinamo - Astra  0-2

Sambata, 30 mai

 18,00  CSU Craiova - CFR Cluj  3-0

Etapa a 33-a!

Vineri, 22 mai 

Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna  2-0

Petrolul Ploiesti - Dinamo Bucuresti  0-3

Sambata 23 mai

Otelul Galati - Universitatea Cluj Napoca  2-1
Viitorul Constanta -. FC Brasov  0-2
CFR Cluj Napoca - Rapid Bucuresti  2-1

Duminica 24 mai

Ceahlaul Piatra Neamt - CSU Craiova  2-1
Pandurii Tg. Jiu - CSMS Iasi  5-2
Astra Giurgiu - ASA Tg. Mures  3-1
Steaua Bucuresti - ACS Botosani  2-0
 

Etapa a 32-a

Vineri, 15 mai

FC Botosani - Pandurii Tg. Jiu  1-1

Dinamo - Gaz Metan Medias  1-1

Sambata, 16 mai

CSM Iasi -  CFR Cluj  0-3

FC Brasov - Steaua  2-3

ASA Tg. Mures - Petrolul 1-0

Duminica, 17 mai

16,00  Chiajna Viitorul  2-0

18,30  Otelul - Ceahlaul  4-1

21,00 Rapid - Craiova 1-2

Luni, 18 mai 

20,30 U Cluj - Astra  

Etapa a 31-a

 Vineri, 8 mai 

Pandurii Tg. Jiu (10) - FC Brasov (12) 2-0
Viitorul Constanta (9) - Dinamo Bucuresti (7) 0-2

Sambata, 9 mai 

CSU Craiova (5) - CSMS Iasi (8) 0-1
Petrolul Ploiesti (3) - Universitatea Cluj Napoca (14) 1-0 

Duminica, 10 mai

CFR Cluj Napoca (16) - ACS Botosani (6)  4-0
Gaz Metan Medias (13) - ASA Tg. Mures (1)   1-0
Steaua Bucuresti (2) - Concordia Chiajna (11)   2-2 

Luni, 11 mai

Astra Giurgiu (4) vs. Otelul Galati (18)  4-1
Ceahlaul Piatra Neamt (17) vs. Rapid Bucuresti (15)   0-1
 

Etapa a 30-a 

Vineri, 1 mai

Concordia Chiajna - Pandurii Tg. Jiu  1-0

Sambata, 2 mai 

FC Brasov (12) vs. CFR Cluj Napoca (17)   2-2
ASA Tg. Mures (1) vs. FC Viitorul (6)   6-1
ACS Botosani (7) vs. CSU Craiova (4)   2-0

Duminica, 3 mai

Ceahlaul Piatra Neamt (16) vs. Astra Giurgiu (5)  1-3
Universitatea Cluj Napoca (14) vs. Gaz Metan Medias (13)  1-1
Dinamo Bucuresti (8) vs. Steaua Bucuresti (2)  1-3

Luni, 4 mai

Otelul Galati (18) vs. Petrolul Ploiesti (3)  1-1
CSMS Iasi (9) vs. Rapid Bucuresti (15)  0-0
 

Etapa 29

Marti, 28 aprilie 

CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-1 (Paun '86, Lopes '90+3/ Serediuc '36)

Rapid - FC Botosani 2-2 (Oriol '52, Sapunaru '77/ Ivanovici '26, Vasvari '74)

Pandurii - Dinamo 3-2 (Nicoara '9, Sandru '55, Nistor '80/ Niculae '13, Alexe '19)

Miercuri, 29 aprilie

17:00 CSU Craiova - FC Brasov  0-1
19:15 Viitorul - U Cluj  1-1
21:30 Steaua - ASA Targu Mures  0-1

Joi, 30 aprilie

17:00 Gaz Metan Medias - Otelul  0-0
19:15 CSMS Iasi - Ceahlaul  1-0
21:30 Petrolul - Astra Giurgiu  1-2 

Etapa a 28-a 

vineri, 24 aprilie

17:00 Concordia Chiajna - CS U Craiova 0-0
19:15 FC Brasov - Rapid 1-2
21:30 Dinamo - CFR Cluj 1-1

sambata, 25 aprilie

16:00 FC Botosani - CSMS Iasi 0-0
18:30 ASA Tg.Mures - Pandurii  2-1
21:00 U Cluj - Steaua 0-3

duminica, 26 aprilie

18:30 Otelul - FC Viitorul  3-0
21:00 Astra Giurgiu - Gaz Metan  1-2

luni, 27 aprilie

21:00 Ceahlaul P.Neamt - Petrolul Ploiesti 1-1
 

Etapa a 27-a

Vineri, 17 aprilie

CSMS Iasi - FC Brasov  1-0

CFR Cluj - ASA Târgu Mures  2-2

Sâmbãtã, 18 aprilie

FC Botosani - Ceahlãul Piatra Neamt  2-0

FC Viitorul - Astra Giurgiu  2-0

Gaz Metan Medias - Petrolul Ploiesti  0-0

Duminicã, 19 aprilie

CS U Craiova - Dinamo Bucuresti  0-0

Steaua Bucuresti - Otelul Galati  1-2

Luni, 20 aprilie

Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj  0-1

Rapid Bucuresti - Concordia Chiarna  1-0 

Etapa a 26-a

Vineri, 10 aprilie

Universitatea Cluj - CFR Cluj  1-0

Sâmbãtã, 11 aprilie

Concordia Chiajna - CSMS Iasi  2-1

ASA Târgu Mures - CSU Craiova  2-1

Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti  2-0

Duminicã, 12 aprilie

FC Brasov - FC Botosani  0-1

Astra Giurgiu - Steaua Bucuresti  0-0

Luni, 13 aprilie

Otelul Galati - Pandurii Târgu Jiu  0-2

Ceahlãul Piatra Neamt - Gaz Metan Medias  0-0

Petrolul Ploiesti - FC Viitorul  1-2 

Etapa a 25-a

Marti, 7 aprilie

CSU Craiova - Universitatea Cluj   3-0

CFR Cluj - Otelul Galati  1-0

CSMS Iasi - Dinamo Bucuresti  1-0

Miercuri, 8 aprilie

FC Botosani - Concordia Chiajna  3-0

FC Viitorul - Gaz Metan Medias  1-0

Rapid Bucuresti - ASA Târgu Mures  0-1

Joi, 9 aprilie

FC Brasov - Ceahlãul Piatra Neamt   0-2

Pandurii Târgu Jiu - Astra Giurgiu  1-1

Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti  0-1 

Etapa a 24-a

Vineri, 3 aprilie

ASA Târgu Mures - CSMS Iasi 1-0

Dinamo Bucuresti - FC Botosani  0-0

Sâmbãtã, 4 aprilie

Otelul Galati - CSU Craiova 1-1

Astra Giurgiu - CFR Cluj 0-0

Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti  1-0

Duminicã, 5 aprilie

Concordia Chiajna - FC Brasov  1-1

Ceahlãul Piatra Neamt - FC Viitorul  1-3

Gaz Metan Medias - Steaua Bucuresti  1-2

Luni, 6 aprilie

Petrolul Ploiesti - Pandurii Târgu Jiu  0-1 

ETAPA 23

vineri 20.03.2015

20.30 F.C. Botoșani - ASA Tg. Mureș  1-2

sâmbãtã 21.03.2015

15.30 CSU Craiova - Astra  0-0
18.00 Rapid - Oțelul  2-0
20.30 F.C. Brașov - Dinamo  1-0

duminicã 22.03.2015

16.00 Pandurii - Gaz Metan  0-1:

18:00 CFR Cluj - Petrolul   0-1

20.00 Steaua - F.C. Viitorul  4-1

luni 23.03.2015

18.00 Concordia - Ceahlãul  0-1

20:30 CSMS Iași - U Cluj  2-0 

ETAPA 22

luni 16.03.2015

20.30 ASA Tg. Mureș - F.C. Brașov  1-0

marti 17.03.2015

15.30 U Cluj - F.C. Botoșani  0-0
17.30 Dinamo - Concordia  0-3
19.30 Petrolul - CS U Craiova  1-2

miercuri 18.03.2015

15.30 Oțelul - CSMS Iași  0-0
17.30 Astra - Rapid  2-0
19.30 Ceahlãul - Steaua  0-1

joi 19.03.2015

14.00 F.C. Viitorul - Pandurii  4-0
16.00 Gaz Metan - CFR Cluj  0-0
 

ETAPA 21

vineri 13.03.2015

16.00 Concordia - ASA Tg. Mureș  0-0
18.00 F.C. Brașov - U Cluj  1-0
20.30 Rapid - Petrolul  1-1

sâmbãtã 14.03.2015

15.30 CS U Craiova - Gaz Metan Medias  1-1
18.00 F.C. Botoșani - Oțelul Galati  1-1
20.30 Dinamo - Ceahlãul  3-1

duminicã 15.03.2015

15.30 CSMS Iași - Astra 1-0
18.00 CFR Cluj - F.C. Viitorul  1-2
20.30 Pandurii - Steaua  3-1
 

Etapa 20! 

Vineri, 6 martie 

Ceahlaul - Pandurii 1-1,

ASA Tg. Mures - Dinamo 2-1,

Sambata, 7 martie

Otelul - FC Brasov 1-1

Astra - Botosani 2-0.

Duminica, 8 martie

16:00 "U" Cluj - Concordia Chiajna 0-0

18:00
Viitorul - CS "U" Craiova  1-1

20:30
Steaua - CFR Cluj 1-0

 Luni, 9 martie

Petrolul - CSMS Iasi  0-2

 Gaz Metan - Rapid 0-1

Etapa 19

Vineri, 27 februarie

18.00 Concordia - Otelul  3-0
20.30 F.C. Botosani - Petrolul  0-1

Sambata, 28 februarie

18.00 CSMS Iasi - Gaz Metan  1-0
20.30 Dinamo - U Cluj  3-0

Duminica, 1 martie

15.30 CSU Craiova - Steaua  0-0
18.00 CFR Cluj - Pandurii  0-4
20.30 F.C. Brasov - Astra Giurgiu  1-1

Luni 2, martie

18.00 ASA Tg. Mures - Ceahlaul  3-0
20.30 Rapid - F.C. Viitorul  0-0 

Etapa 18

Vineri, 20 februarie

18.00 F.C. Viitorul - CSMS Iasi  0-3
20.30 Petrolul - F.C. Brasov  1-0

Sambata, 21 februarie

18.00 Gaz Metan - F.C. Botosani  1-1
20.30 Otelul - Dinamo  0-1

Duminica, 22 februarie

15.30 Astra Giurgiu - Concordia  2-2
18.00 U Cluj - ASA Tg. Mures  0-3
20.30 Steaua - Rapid  0-1

Luni, 23 februarie

18.00 Ceahlaul - CFR Cluj  0-0
20.30 Pandurii - CSU Craiova  0-1

 

Etapa a 17-a

Vineri, 5 decembrie

Gaz Metan Medias (14) - FC Brasov (10)  2-1
Viitorul Constanta (9) - ACS Botosani (8) 1-2

Sambata 6 decembrie

Ceahlaul Piatra Neamt (15) - Universitatea Cluj Napoca (14)   0-6
Pandurii Tg. Jiu (13) - Rapid Bucuresti (18)   2-0
Astra Giurgiu (5) - Dinamo Bucuresti (7)   6-1

Duminica, 7 decembrie

Otelul Galati (17) - ASA Tg.Mures (6)   0-2
Steaua Bucuresti (1) - CSMS Iasi (16)  1-0

CFR Cluj Napoca (2) - CS U Craiova (4)   0-0

Luni 8 decembrie

Petrolul Ploiesti (3) - Concordia Chiajna (11)  2-2 
 

Etapa a 16-a

Vineri, 28 noiembrie 

Concordia Chiajna (15) - Gaz Metan Medias (12)  2-0
CSMS Iasi (18) -  Pandurii Tg. Jiu (11)   3-0

Sambata 29 noiembrie

CS U Craiova (7) -. Ceahlaul Piatra Neamt (14)  2-0
Universitatea Cluj Napoca (13) - Otelul Galati (16)  0-0
Rapid Bucuresti (17) - CFR Cluj Napoca (2)  0-0

Duminica 30 noiembrie

FC Brasov (9) - Viitorul Constanta (10)   1-3
ASA Tg. Mures (5) - Astra Giurgiu (4)   0-0
Dinamo Bucuresti (6) - Petrolul Ploiesti (3)  0-0

Luni 1 decembrie

ACS Botosani (8) -  Steaua Bucuresti (1)  0-2
 

Etapa a 15-a!

Vineri, 21 noiembrie

ora 18.00 Viitorul – Concordia Chiajna  2-2

ora 21.00 Gaz Metan – Dinamo  1-2

Sâmbãtã, 22 noiembrie

ora 15.30 Astra Giurgiu – „U” Cluj  1-1

ora 18.00 Ceahlãul – Oțelul  0-1

ora 20.30 Steaua – FC Brașov  2-0

Duminicã, 23 noiembrie

ora.15.30 Pandurii Târgu Jiu – FC Botoșani  1-2

ora 18.00 CFR Cluj – CSMS Iași  4-0

ora 20.30 Petrolul Ploiești – ASA Târgu Mureș  2-0

Luni, 24 noiembrie

ora 20.30 CS U Craiova – Rapid  2-0

Etapa a 14-a!

Vineri, 7 noiembrie

ASA Tg. Mures - Gaz Metan Medias  2-0

Dinamo - Viitorul  2-3

Sambata, 8 noiembrie

15:30 FC Brasov - Pandurii 0-3 (Buleica '39 '74, Roman '88)
18:00
FC Botosani - CFR Cluj  0-1
20:30 U Cluj - Petrolul Ploiesti  0-3

Duminica, 9 noiembrie

15:30 CSMS Iasi - CSU Craiova  1-3
17:30
Otelul - Astra Giurgiu  1-1
20:00 Chiajna - Steaua  0-1

Luni, 10 noiembrie

20:30
Rapid - Ceahlaul Piatra Neamt  1-1

Etapa a 13-a!

Vineri, 31 octombrie

Steaua - Dinamo  3-0

Sambata, 1 noiembrie

Gaz Metan Medias - U Cluj 1-1 (Llullaku 39'/ Cretu 84'-autogol)

CSU Craiova - FC Botosani 2-1 (Baluta 28', Brandan 71' / Vasvari 33'-penalti)

Astra - Ceahlaul 2-1 (Budescu 43'-penalti, Bukari 87' / Andrei Pavel 51')

Luni, 3 noiembrie

16:00 FC Viitorul - ASA Tg. Mures 0-0
18:30 Petrolul - Otelul  0-0
21:00 CFR Cluj - FC Brasov  1-2

Marti 4 noiembrie

17:00 Pandurii - Chiajna  1-1
15:00 Rapid - CSMS Iasi  0-1

Etapa a 12-a!

Vineri, 24 octombrie

18:30 Otelul - Gaz Metan Medias 1-1
21:00 FC Brasov - CSU Craiova 2-3

Sambata, 25 octombrie

16:00  Ceahlaul - CSMS Iasi  2-2
18:30 U Cluj - Viitorul  2-2
21:00 FC Botosani - Rapid  3-0

Duminica, 26 octombrie

16:00 Chiajna - CFR Cluj 1-1
18:30 Dinamo - Pandurii  3-2
21:00 ASA Targu Mures - Steaua 1-0

Luni, 27 octombrie

21:00 Astra Giurgiu - Petrolul Ploiesti  0-0

Rezultatele etapei a 11-a!

Vineri, 17 octombrie

CSMS Iasi - FC Botosani 2-2
Rapid - FC Brasov 0-1
FC Viitorul - Otelul 3-0

Sambata, 18 octombrie

FC Viitorul - Otelul 3-0

Pandurii - ASA Tg. Mures 1-1
CFR Cluj - Dinamo 2-1

Duminica, 19 octombrie

CS "U" Craiova - Concordia 1-1
Gaz Metan - Astra 1-1
Steaua - "U" Cluj 4-1

Luni, 20 octombrie

Petrolul- Ceahlaul  2-0

 

Rezultatele etapei a 10-a!

Vineri 3 octombrie

FC Brasov (12) vs. CSMS Iasi (18)  2-0


Concordia Chiajna (15) vs. Rapid Bucuresti (13)   0-0

Sambata 4 octombrie

Ceahlaul Piatra Neamt (9) vs. ACS Botosani (7)  0-1
Universitatea Cluj Napoca (14) vs. Pandurii Tg. Jiu (11)  2-0

 Petrolul Ploiesti (5) vs. Gaz Metan Medias (8)  1-0

Duminica 5 octombrie

Otelul Galati (17) vs. Steaua Bucuresti (1)   0-3
Astra Giurgiu (3) vs. Viitorul Constanta (16)  0-1
Dinamo Bucuresti (4) vs. CSU Craiova (10)  1-1

Luni 6 octombrie

ASA Tg. Mures (6) vs. CFR Cluj Napoca (2)  2-0

 

 

Etapa a-9-a

Vineri, 26 septembrie,

ora 18.30: CSMS IASI – CONCORDIA CHIAJNA  1-2

Sambata 27 septembrie,

ora 16.00: GAZ METAN MEDIAS – CEAHLAUL PIATRA NEAMT 2-2
ora 18.30: FC BOTOSANI – FC BRASOV 0-0
ora 21.00: RAPID BUCURESTI – DINAMO BUCURESTI 0-3

Duminica, 28 septembrie,

ora 16.00: CS U CRAIOVA – ASA TIRGU MURES  1-0
ora 18.30: FC VIITORUL – PETROLUL PLOIESTI 1-3
ora 21.00: STEAUA BUCURESTI – ASTRA GIURGIU  0-0

Luni, 29 septembrie,

ora 18,30: PANDURII TARGU JIU – OTELUL GALATI 4-0

ora 21.00: CFR 1907 CLUJ- UNIVERSITATEA CLUJ  1-0

 

Liga I! Etapa a 8-a

Vineri, 19 septembrie,

ora 18.30: GAZ METAN MEDIAS – FC VIITORUL 3-1
ora 21.00: ASA TARGU MURES – RAPID BUCURESTI  1-0

Sambata 20 septembrie,

ora 16.00: CONCORDIA CHIAJNA – FC BOTOSANI  3-3
ora 18.30: OTELUL GALATI – CFR 1907 CLUJ  0-1
ora 21.00:DINAMO BUCURESTI – CSMS LASI  1-0

Duminica, 21 septembrie,

ora 16.00: CEAHLAUL PIATRA NEAMT – FC BRASOV  2-2
ora 18.30: ASTRA GIURGIU – PANDURII TARGU JIU  2-1
ora 21.00: PETROLUL PLOIESTI – STEAUA BUCURESTI  2-3

Luni, 22 septembrie,

ora 21.00: UNIVERSITATEA CLUJ – CS U CRAIOVA  0-2

Etapa a 7-a

Vineri, 12 septembrie,

ora 18.30: FC BRASOV – CONCORDIA CHIAJNA  4-1
ora 21.00: STEAUA BUCURESTI – GAZ METAN MEDIAS  3-1

Sambata, 13 septembrie,

ora 18.30: FC VIITORUL – CEAHLAUL PIATRA NEAMT  2-0
ora 21.00: CFR 1907 CLUJ- ASTRA GIURGIU  4-1

Duminica, 14 septembrie,

ora 16.00: CSMS IASI – ASA TIRGU MURES  2-2
ora 18.30: RAPID BUCURESTI – UNIVERSITATEA CLUJ  2-1
ora 21.00: FC BOTOSANI- DINAMO BUCURESTI  3-2

Luni, 15 septembrie,

ora 18.30:  CS U CRAIOVA- OTELUL GALATI 1-0
ora 21.00: PANDURII TARGU Jiu – PETROLUL PLOIESTI  1-1

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).