Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Moto GP 2014
Adaugat pe 23 martie 2014.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Moto GP calendar 2014

  • Sunday March 23

Qatar Grand Prix – Doha

Rezultatele înregistrate la finalul Marelui Premiu al Qatar-ului, prima etapã a sezonului MotoGP 2014, desfãsurat duminicã, 23 martie, pe circuitul Losail.
Campionul mondial en-titre Marc Marquez (Repsol Honda Team) a obtinut victoria, spaniolul fiind urmat de Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) si de Dani Pedrosa (Repsol Honda Team).
Top-ul 5 a fost completat de Aleix Espargaro (NGM Forward Racing) si de Andrea Dovizioso (Ducati Team).

·        Sunday April 13

Americas Grand Prix - Austin, Tx

  • Sunday April 27

GP Argentina - Termas De Río Hondo

  • Sunday May 4

Spain Grand Prix - Jerez De La Frontera

·        Sunday May 18

France Grand Prix - Le Mans

  • Sunday June 1

Italy Grand Prix - Mugello

  • Sunday June 15

Catalunya Grand Prix - Barcelona

  • Saturday June 28

Netherlands Grand Prix – Assen

 

  • Sunday July 13

Grand Prix Germany - Hohenstein-Ernstthal

·        Sunday August 10

Indianapolis Grand Prix - Indianapolis, In

  • Sunday August 17

Czech Republic Grand Prix - Brno

  • Sunday August 31

Great Britain Grand Prix - Silverstone

  • Sunday September 14

San Marino Grand Prix - Misano Adriatico

  • Sunday September 28

Aragon Grand Prix - Alcañiz

  • Sunday September 28

GP Brazil -

  • Sunday October 12

Japan Grand Prix - Motegi

  • Sunday October 19

Australian Grand Prix - Phillip Island

  • Sunday October 26

Malaysia Grand Prix - Sepang

  • Sunday November 9

Valencia Grand Prix - Valencia

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).