Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I - editia 2013-2014
Adaugat pe 2 august 2013.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Clasamentul final:

PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Steaua Bucuresti342211171-20 (51)77(+26)
2Astra Giurgiu34226670-28 (42)72(+21)
3Petrolul Ploiesti341814253-20 (33)68(+17)
4Dinamo Bucuresti34178952-34 (18)59(+8)
5CFR Cluj341312944-33 (11)51(0)
6FC Vaslui341561338-32 (6)51(0)
7Pandurii Tg Jiu341481259-39 (20)50(-1)
8FC Botosani341271536-52 (-16)43(-8)
9Ceahlaul Piatra Neamt3410111327-31 (-4)41(-10)
10Otelul Galati341251743-52 (-9)41(-10)
11U Cluj341171629-46 (-17)40(-11)
12Viitorul Voluntari3410101429-50 (-21)40(-11)
13Gaz Metan Medias341091532-38 (-6)39(-12)
14Concordia Chiajna341091534-47 (-13)39(-12)
15FC Brasov349111432-40 (-8)38(-13)
16ACS Poli Timisoara341081626-42 (-16)38(-13)
17Sageata Navodari341081632-54 (-22)38(-13)
18Corona Brasov34282420-69 (-49)14(-37)

 

Etapa 34

Steaua campioana!

Luni 19 mai,

FC Vaslui - Astra  1-4

Marti, 20 mai

 

Universitatea Cluj Napoca (11)- Pandurii Tg. Jiu (7)  0-3

Corona Brasov (18) - Petrolul Ploiesti (3)  0-3

Steaua Bucuresti (1) - Otelul Galati (10)  2-2

Miercuri, 21 mai

ACS Botosani (8) - Dinamo Bucuresti (4)  1-2
Gaz Metan Medias (13) - FC Brasov (14)  1-1
Sageata Navodari (17) - CFR Cluj Napoca (6)  2-1
Poli Timisoara (16) - Concordia Chiajna (12)   1-0
Viitorul Constanta (15) - Ceahlaul Piatra Neamt (9)  2-0

 

 

Etapa 33!

Joi, 15 mai
CFR Cluj - Gaz  Metan Medias  3-1

Pandurii Tg.Jiu - Corona Brasov 5-0 (Anton '10, Dos Santos '17, '64, Matulevicius '62, '76) -
Vineri, 16  mai
FC Brasov - U Cluj  0-0
Dinamo - Sageata Navodari 4-1
Otelul - FC Viitorul  4-1
Astra - ACS Poli  5-1

Sambata, 17 mai
Ceahlaul P.Neamt - FC Vaslui  2-0
Concordia Chiajna - FC Botosani  1-1
Petrolul - Steaua  0-0

 

Etapa a 32-a!

Sambata, 10 mai

Sageata Navodari (17) - Concordia Chiajna (9)   4-0
Gaz Metan Medias (10) - Dinamo Bucuresti (4)  1-1

Duminica, 11 mai

SC Vaslui (5) - Otelul Galati (16)  1-4
Poli Timisoara (14) - Ceahlaul Piatra Neamt (11)  1-1
ACS Botosani (8)- Astra Giurgiu (3)  0-2
Viitorul Constanta (15) - Petrolul Ploiesti (2)  2-0

Luni, 12 mai

Corona Brasov (18) - U Cluj Napoca (12)  0-2
CFR Cluj Napoca (6) - SC Brasov (13)  1-0
Steaua Bucuresti (1) - Pandurii Tg. Jiu (7)  2-2
 

 

Etapa a 31-a!

Steaua castiga titlul al 25-lea!

Marti, 6 mai

Concordia Chiajna (12) - Gaz Metan Medias (9)  1-0
Dinamo Bucuresti (4) - CFR Cluj Napoca (6)  0-3

 
Miercuri, 7 mai

Ceahlaul Piatra Neamt (10) vs. ACS Botosani (8)   0-0
Petrolul Ploiesti (2) vs. SC Vaslui (5)   3-0
Astra Giurgiu (3) vs. Sageata Navodari (16)   2-0

Joi, 8 mai

FC Brasov (14) - Corona Brasov (18)  1-0
Pandurii Tg. Jiu (7) - Viitorul Constanta (15)  1-1
Otelul Galati (17) -  Poli Timisoara (13)   1-0
Universitatea Cluj Napoca (11) - Steaua Bucuresti (1)  0-1

 

Etapa a 30-a!

Vineri, 02.05.2014

Sageata Navodari - Ceahlaul Piatra Neamt  0-2
Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu  0-0
CFR 1907 Cluj - Concordia Chiajna  1-1

Sambata, 03.05.2014

F.C. Vaslui - Pandurii Tg. Jiu  1-0
Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti  0-3
F.C. Brasov - Dinamo Bucuresti  2-0

Duminica, 04.05.2014

F.C. Botosani - Otelul Galati  3-0
F.C. Viitorul - U Cluj  1-0

Luni, 05.05.2014

Steaua Bucuresti - Corona Brasov  3-0

 

Etapa a 29-a!

Vineri, 25 aprilie

Ceahlaul - Gaz Metan Medias  0-1

Sambata, 26 aprilie

Otelul - Sageata Navodari  0-1
"U" Cluj  - FC Vaslui  1-0

Duminica, 27 aprilie

Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj  1-0
Pandurii Tg. Jiu - Poli Timisoara  0-1
Concordia Chiajna - Dinamo Bucuresti  1-3

Luni, 28 aprilie

Corona Brasov - F.C. Viitorul  0-4
Steaua Bucuresti - F.C. Brasov  3-0
Petrolul Ploiesti - F.C. Botosani  3-0

 

Etapa a 28-a!

 

Vineri, 18 aprilie

Gaz Metan Medias (10) - Otelul Galati (15)   0-2

Sambata, 19 aprilie

 SC Vaslui (5) - Corona Brasov (18)  8-1
 CFR Cluj (7) - Ceahlaul Piatra Neamt (11)  2-0

Duminica, 20 aprilie

 Dinamo Bucuresti (4) - Astra Giurgiu (2)  2-0
 ASC Botosani (8) - Pandurii Tg. Jiu (6)  3-2
 Sageata Navodari (14) - Petrolul Ploiesti (3)  2-3

Luni, 21 aprilie

 ACS Poli Timisoara (12) - Universitatea Cluj (13)  1-2
 FC Brasov (16) - Concordia Chiajna (9)  3-1
 FC Viitorul (17) - Steaua Bucuresti (1)  0-3

 

Etapa a 27-a

Otelul - CFR Cluj 0-1 (Rui Pedro '80)

Ceahlaul - Dinamo 0-1 (Matei '52)

Vineri:

Corona Brasov - ACS Poli Timisoara 0-0
Steaua - FC Vaslui 0-1

Sambata:

Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1-0
Petrolul Ploiesti - Gaz Metan Medias 2-0

 Luni, 14 aprilie au fost programate meciurile:

18:30 U Cluj - FC Botosani  2-1
19:00 Viitorul Constanta - FC Brasov  0-0
21:00 Pandurii - Sageata Navodari   0-0

 

Etapa a 26-a

 

Concordia Chiajna (11) - Ceahlaul Piatra Neamt (9)  2-0
 
SC Vaslui (4) -  Viitorul Constanta (17)   0-1
 
 
Sambata, 5 aprilie

 ACS Botosani (10) - Corona Brasov (18)  3-1
 ACS Poli Timisoara (12) - Steaua Bucuresti (1)  0-0

Duminica, 6 aprilie

 FC Brasov (16) - Astra Giurgiu (2)  2-1
 CFR Cluj Napoca (7) - Petrolul Ploiesti (3)  1-1

Luni, 7 aprilie

 Gaz Metan Medias (8) - Pandurii Tg. Jiu (6)  0-1
 Sageata Navodari (15) - Universitatea Cluj Napoca (14)  1-0
 Dinamo Bucuresti (5) - Otelul Galati (13)  3-1
 

 

Etapa a-25-a

Sambata, 29 martie

 Viitorul Constanta (17) - ACS Poli Timisoara (13)  1-2
 
Pandurii Tg. Jiu (6) - CFR Cluj Napoca (10)  0-1
 
Duminica, 30 martie

Ceahlaul Piatra Neamt (8) - Astra Giurgiu (2)  0-2
Petrolul Ploiesti (3) - Dinamo Bucuresti (4)   2-2

Luni, 31 martie

Universitatea Cluj Napoca (15) - Gaz Metan Medias (7)  1-0
SC Vaslui (5) - FC Brasov (16) - ora 19.00  1-0
Steaua Bucuresti (1) - ACS Botosani (9)  4-0

Rezultatele de vineri, 28 martie:

 Corona Brasov (18) - Sageata Navodari (14) 0-0
 Otelul Galati (12) - Concordia Chiajna (11) 2-0 
 

 

Programul si rezultatele etapei a 24-a

Luni 24 martie,

ACS Poli Timisoara (12) - SC Vaslui (6)  0-2
FC Brasov (17) - Ceahlaul Piatra Neamt (8)  1-0
CFR Cluj Napoca (9) - Universitatea Cluj Napoca (16)  1-2

Duminica, 23 martie

 ACS Botosani (11) - Viitorul Constanta (15)  3-1
 
Sageata Navodari (14) - Steaua Bucuresti (1)  1-2
 

Vineri, 21 martie:

Gaz Metan Medias (7) - Corona Brasov (18) 1-0
Astra Giurgiu (2) - Otelul Galati (13) 1-1

Sambata, 24 martie


Concordia Chiajna (10) - Petrolul Ploiesti (3) 0-0
Dinamo Bucuresti (4) - Pandurii Tg. Jiu (5) 2-3

Etapa a 23-a

Vineri, 7 martie

FC Brasov (17) - Otelul Galati (15)  1-3
 
Sambata, 8 martie

 FC Botosani (13) - ACS Poli Timisoara (11)  1-0
 Concordia Chiajna (10) - Universitatea Cluj (16)  1-1
 CFR Cluj (7) - Steaua Bucuresti (1)  0-1

Duminica, 9 martie

 Gaz Metan Medias (9) - Viitorul Constanta (14)  4-0
 Ceahlaul Piatra Neamt (8) - Petrolul Ploiesti (3)   1-1

Luni, 10 martie

 Sageata Navodari (12) - SC Vaslui (6)  0-1
 Astra Giurgiu (2) - Pandurii Tg. Jiu (4)  2-0
 Dinamo Bucuresti (5) - Corona Brasov (18)  1-0
 

 

Etapa a 18-a

Vineri 13 decembrie,

Chiajna - FC Vaslui 0-1

Otelul - Corona Brasov 2-1

Dinamo - Timisoara 4-0

Sambata, 14 decembrie

Astra - Viitorul 2-0

Ceahlaul - Steaua 0-2

Duminica, 15 decembrie

CFR Cluj - FC Botosani 3-1

Petrolul - "U" Cluj 2-0

Luni, 16 decembrie

Gaz Metan Mediaș – Sageata Navodari  1-2

FC Brasov – Pandurii Tȃrgu Jiu, ora 21.00 – DigiSport

 

Etapa a 17-a

Vineri, 6 decembrie

FC Brasov - Gaz Metan Medias 0-0
Concordia Chiajna -
Poli Timisoara
2-1 (Purece '30, Wellington '85/ Gorobsov '56)

Sambata, 7 decembrie
18:00 Petrolul - Corona Brasov  3-0
20:30
Dinamo - FC Botosani  1-0

Duminica, 8 decembrie
18:30 Pandurii - "U" Cluj  3-0
19:00
Ceahlaul - Viitorul
Constanta  0-0
21:00
Otelul - Steaua
  1-1

Luni, 9 decembrie
18:30
CFR Cluj
- Sageata Navodari  6-1
21:00 Astra -
FC Vaslui 1-0

Rezultatele etapei a 16-a

"U" Cluj - FC Brasov   2-0
ACS Poli Timisoara - Astra Giurgiu  1-2

Sambata, 30 noiembrie
Viitorul Constanta - Otelul Galati  4-3
SC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt  3-0; 

 

Sageata Navodari - Dinamo Bucuresti  0-1

Duminica, 1 decembrie
FC Botosani - Concordia Chiajna  0-2
Corona Brasov - Pandurii Tg. Jiu   1-1
Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti  1-1

Luni, 2 decembrie
Gaz Metan Medias - CFR Cluj   2-0; 

Rezultatele etapei a 15-a:

 

Vineri, 22 noiembrie

Concordia - Sageata Navodari 4-0 (Rosu '62 '74, Wellington '89, Serediuc '93)
Ceahlaul - Poli Timisoara 1-0 (Golubovic '78)
Otelul - SC Vaslui 1-2 (Marquinos '93/ Wilk '28, Antal '85)


Sambata, 23 noiembrie
20:00 Pandurii - Steaua 1-1

Duminica, 24 noiembrie
18:30 Astra - FC Botosani 5-0
21:00 Dinamo - Gaz Metan 1-0

Luni, 25 noiembrie
18:30 "U" Cluj - Corona Brasov 3-2
19:00 FC Brasov - CFR Cluj 0-0
21:00 Petrolul - Viitorul Constanta 5-0

Etapa a 14-a 

Joi 7 noiembrie
Sageata Navodari (11) - Astra Giurgiu (3) 3-4 (1-4)
Vineri 8 noiembrie
SC Vaslui (16) - Petrolul Ploiesti (2) 1-1
CFR Cluj (9) - Dinamo Bucuresti (6) 1-0
Sambata 9 noiembrie
FC Botosani (7) - Ceahlaul Piatra Neamt (5) 0-1
Duminica 10 noiembrie
Viitorul Constanta (15) - Pandurii Tg. Jiu (4) 0-1
Luni 11 noiembrie
Gaz Metan Medias (8) - Concordia Chiajna (12) 1-0
ACS Poli Timisoara (10) - Otelul Galati (13) 1-0
Corona Brasov (18) - FC Brasov (14) 1-2

Partida dintre Steaua (1) si Universitatea Cluj (17) a fost amanata. 
Rezultatele etapei a 13-a

Vineri, 1 noiembrie
Ceahlaul - Sageata Navodari 2-1

Sambata, 2 noiembrie
Pandurii - FC Vaslui 1-2
Corona Brasov - Steaua 1-1

Duminica, 3 noiembrie
Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-0
Astra - Gaz Metan 3-1
Dinamo - FC Brasov 2-1

Luni, 4 octombrie
"U" Cluj - FC Viitorul 3-1
Petrolul Ploiesti - ACS Poli 0-0
Otelul Galati - FC Botosani 2-1

Rezultatele etapei a 12-a

Vineri, 25 octombrie:

Viitorul Constanța – Corona Brașov 1-0

SC Vaslui – Universitatea Cluj 2-0

Sȃmbata, 26 octombrie:

Gaz Metan Mediaș – Ceahlaul Piatra Neamț 3-1 (F.Dan '17, Todea '42, Tahar '71/ Golubovic '12)
FC Botoșani – Petrolul Ploiești 1-2 (Hadnagy '70/ Teixeira '15, Dore '86)
CFR Cluj – Astra Giurgiu 0-0

Duminica, 27 octombrie:

ACS Poli Timișoara – Pandurii Tȃrgu Jiu 2-3 (Szekely '6, Barbut '75 / Momcilovici '45, Eric '79, Distefano '82)
FC Brașov – Steaua 1-2 (Ionescu '10 / Kapetanos '2, Gardos '47)

Luni, 28 octombrie:

Dinamo – Concordia Chiajna 2-1

Sageata Navodari – Oțelul Galați 2-1

Etapa a 11-a 

Vineri, 18 octombrie

Corona Brasov - SC Vaslui 2-1 (Bus '17, Brata '23/ Antal (p) '45)

Steaua - Viitorul 4-0 (Stanciu '9 Putanu '11 - ag., '65-ag., Tatu '85)

Sambata, 19 octombrie:

19:00 Otelul Galati - Gaz Metan 1-1 (Marquinhos 49' / Markovic 89')
21:30 Petrolul - Sageata Navodari 3-0 (Teixeira 25', Boudjemaa 84', Romario 90')

Duminica, 20 octombrie:

14:00 Pandurii - Botosani 6-1 (Matulevicius 16'. Breweld 43', Eric 45'-penalti, 49', Dos Santos 72', 90' / Vasvari 70')
19:00 Ceahlaul - CFR Cluj
0-1 (Tade 69')

21:30 Astra - Dinamo
2-1 (Budescu 1', Bukari 21' / Rus 45')

Luni, 21 octombrie:

19:00 Concordia Chiajna - Brasov 1-0 (Rosu '11)

21:30 "U" Cluj - Poli Timisoara 1-2 (Abrudan '83 / Szekely '45 (p), Gorobsov '89(p))

Rezultatele etapei a 10-a:

Vineri, 4 octombrie:

FC Brasov - FC Viitorul 3-0
ACS Poli - Corona Brasov 0-0

Sâmbata, 5 octombrie:

Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 3-1
FC Vaslui - Steaua 0-1

Duminica, 6 octombrie

Dinamo - Ceahlaul 1-1
Sageata Navodari - Pandurii 0-4
Gaz Metan Medias - Petrolul 1-0

Luni, 7 octombrie

FC Botosani - "U" Cluj 1-1

CFR Cluj - Otelul 7-2

Rezultatele etapei a 9-a:

Vineri, 27 septembrie:Universitatea Cluj Napoca - Sageata Navodari 1-1

Sambata, 28 septembrie:

Pandurii Tg. Jiu - Gaz Metan Medias 1-2
Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara 3-0

Duminica, 29 septembrie:

Corona Brasov - FC Botosani 1-2
Viitorul Constanta - SC Vaslui 2-0
Otelul Galati - Dinamo Bucuresti 1-2

Luni, 30 septembrie:

Astra Giurgiu - FC Brasov 3-0
Ceahlaul Piatra Neamt - Concordia Chiajna 3-1
Petrolul Ploiesti - CFR Cluj Napoca 3-2

Rezultatele etapei a 8-a:

Vineri, 20 septembrie

Sageata – Corona Brasov 1-0

Gaz Metan – “U” Cluj 2-1

ACS Poli – Viitorul 0-0

Sambata, 21 septembrie

FC Brasov – FC Vaslui 1-1

Dinamo – Petrolul 1-1

Duminica, 22 septembrie

FC Botosani – Steaua 1-2

CFR Cluj – Pandurii 1-1

Luni, 23 septembrie

Concordia – Otelul 1-1

Astra – Ceahlaul 0-0

Etapa a-7-a

Vineri, 13 septembrie:

20:30 Pandurii - Dinamo 2-1

Sambata, 14 septembrie:

21:30 Steaua - Sageata Navodari 5-0

Duminica, 15 septembrie:

17:00 Corona Brasov - Gaz Metan 1-2
19:00 Otelul - Astra 0-4
19:00 Petrolul - Concordia 2-0
21:30 "U" Cluj - CFR Cluj 0-0

Luni, 16 septembrie:

19:00 Viitorul - Botosani 0-0
19:00 Ceahlaul - Brasov 1-1
21:30 Vaslui - Timisoara 1-0 Etapa a-6-a 

Vineri, 23 august

Sageata Navodari - Viitorul Constanta 3-1

FC Brasov - ACS Poli  2-1

Dinamo - "U" Cluj  6-0

Sambata, 24 august

Ceahlaul P.Neamt - Otelul Galati  2-0
Gaz Metan Medias - Steaua  2-2

Duminica, 25 august

FC Botosani - FC Vaslui  1-0
Concordia Chiajna - Pandurii  1-5
Astra Giurgiu - Petrolul  1-2

Luni, 26 august
CFR Cluj - Corona Brasov  1-0

Etapa a 5-a

Vineri, 16 august:

19:00 ACS Poli Timisoara - FC Botosani  0-1
19:00 Otelul - FC Brasov  1-0
21:30 Corona Brasov - Dinamo 1-1

Sambata, 17 august:

19:00 Pandurii - Astra Giurgiu  1-3
19:30 Petrolul - Ceahlaul Piatra Neamt  1-1
21:30 Steaua - CFR Cluj  3-0

Duminica, 18 august:

18:00 Viitorul Constanta - Gaz Metan Medias  0-0

Luni, 19 august:

19:00 U Cluj - Concordia Chiajna  0-3
21:30 FC Vaslui - Sageata Navodari  1-0


Rezultatele etapei a 4-a:

Vineri, 10 august:

19:30 FC Brasov - FC Botosani 1-2

Sambata, 11 august:

19:00 Concordia Chiajna - Corona Brasov 1-0
21:30 Sageata Navodari - Timisoara 1-2
21:30 CFR Cluj - Viitorul Constanta 2-1

Duminica, 12 august:

17:00 Otelul - Petrolul 1-2
19:00 Astra - "U" Cluj 3-1
19:00 Ceahlaul - Pandurii 1-0
21:30 Dinamo - Steaua 1-2

Luni, 13 august:

20:30 Gaz Metan - Vaslui 1-1

Rezultatele etapei a treia:

Vineri, 2 august:

20:30 "U" Cluj - Ceahlaul 1-1

Sambata, 3 august:

18:00 FC Botosani - Sageata Navodari 1-1
21:00 Steaua - Rapid (Digi Sport) - amanat

Echipa Rapid a fost retrogradata in Liga II, in locul ei promovand echipa Concordia Chiajna.

Duminica, 4 august:

19:00 Corona - Astra 2-5
21:00 Petrolul - Brasov 0-0
21:30 Pandurii - Otelul 2-1

Luni, 5 august:

19:00 Timisoara - Gaz Metan 2-1
19:30 Viitorul - Dinamo 0-0
21:30 Vaslui - CFR Cluj 4-0

Rezultatele etapei a doua:

Vineri, 26.07.2013

Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-2
Ceahlaul Piatra Neamt - Corona Brasov 3-0

Sambata, 27.07.2013

Otelul Galati - U Cluj 2-1
CFR Cluj - ACS Poli Timisoara 2-2

Duminica, 28.07.2013

Rapid - Viitorul Constanta 1-1
Dinamo - FC Vaslui 2-0

Luni, 29.07.2013

FC Brasov - Sageata Navodari 1-1
Petrolul - Pandurii Tg. Jiu 1-1

Meciul dintre Astra Giurgiu si Steaua a fost amanat de LPF la solicitarea cluburilor pentru o data ulterioara.

Rezultatele primei etape!

Vineri 19 iulie

ACS Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti 2-0

Sambata 20 iulie

Sageata Navodari - Gaz Metan Medias 1-0
Pandurii Tg. Jiu - FC Brasov 3-1
Steaua Bucuresti - Ceahlaul P. Neamt 2-1

Duminica 21 iulie

FC Botosani - CFR Cluj 0-0
Universitatea Cluj - Petrolul Ploiesti 0-1
Viitorul Constanta - Astra Giurgiu 0-4

Luni 22 iulie

Corona 2010 Brasov - Otelul Galati 0-1
SC Vaslui - Rapid Bucuresti 2-1

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).