Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Rezultatele din preliminariile CM 2014
Adaugat pe 12 octombrie 2012.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Grupa A

Croatia - Tara Galilor 2-0 (Mandzukic '27, Eduardo '57)
Macedonia - Serbia 1-0 (Ibraimi '59)
Belgia - Scotia 2-0 (Benteke '69, Kompany '71)

Clasament

1. Belgia 10p
_____________
2. Croatia 10p
-------------
3. Serbia 4p
4. Macedonia 4p
5. Tara Galilor 3p
6. Scotia 2p

Grupa B

Cehia - Bulgaria 0-0
Italia - Danemarca 3-1 (Montolivo '33, De Rossi '37, Balotelli '54/ Kvist '45+1)

Clasament

1. Italia 10p
______________
2. Bulgaria 6p
------------------
3. Cehia 5p
4. Armenia 3p
5. Danemarca 2p
6. Malta 0p

Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda 1-4 (Hansen '68/ Wilson '46, Walters '53, Justinussen '73, O'Dea '88)
Austria - Kazahstan 4-0 (Janko '24 '63, Alaba '71, Harnik '90+3)
Germania - Suedia 4-4 (Klose '8 '15, Mertesacker '39, Ozil '56/ Ibrahimovici '62, Lustig '64, Elmander '73, Elm '90+3)

Clasament

1. Germania 10p
_______________
2. Suedia 7p
--------------------
3. Irlanda 6p
4. Austria 4p
5. Kazahstan 1p
6. Insulele Feroe 0p

Grupa D

Andorra - Estonia 0-1 (Oper '56)
ROMANIA - Olanda 1-4 (Marica '39/ Lens '8, Indi '29, Van der Vaart '45+2, Van Persie '86)
Ungaria - Turcia 3-1 (Szalai '31 '50, Gera '58/ Erdinc '22)

Clasament

1. Olanda 12p
_______________
2. Ungaria 9p
--------------------
3. ROMANIA 9p
4. Turcia 3p
5. Estonia 3p
6. Andorra 0p

Grupa E

Cipru - Norvegia 1-3 (Aloneftis '42/ Hangeland '44, Elyounoussi '81, King '83)
Islanda - Elvetia 0-2 (Barnetta '66, Gavranovic '79)
Albania - Slovenia 1-0 (Roshi '36)

Clasament

1. Elvetia 10p
_______________
2. Norvegia 7p
--------------------
3. Albania 6p
4. Islanda 6p
5. Slovenia 3p
6. Cipru 3p

Grupa F

Rusia - Azerbaidjan 1-0 (Shirokov '84)
Israel - Luxemburg 3-0 (Hemed '14 '48, Vasat '36)
Portugalia - Irlanda de Nord 1-1 (Postiga '79/ McGinn '30)

Clasament

1. Rusia 12p
_____________
2. Israel 7p
-------------------
3. Portugalia 7p
4. Iralnda de Nord 2p
5. Azerbaijan 1p
6. Luxemburg 1p

Grupa G

Letonia - Liechtenstein 2-0 (Bulvitis '29, Gauracs '77)
Bosnia-Hertegovina - Lituania 3-0 (Ibisevic '28, Dzeko '35, Pjanic '41)
Slovacia - Grecia 0-1 (Salpingidis '63)

Clasament

1. Bosnia 10p
2. Grecia 10p
3. Slovacia 7p
4. Lituania 4p
5. Letonia 3p
6. Liechtenstein 0p

Grupa H

Ucraina - Muntenegru 0-1 (Damjanovic '45)
San Marino - Moldova 0-2 (Dadu '73, Epureanu '78)
Polonia - Anglia  1-1  (Glik '70/ Rooney '31)

Clasament

1. Anglia 8p
_______________
2. Muntenegru 7p
---------------------------
3. Polonia 5p
4. Moldova 4p
5. Ucraina 2p
6. San Marino 0p

Grupa I

Belarus - Georgia 2-0 (Bressan '6, Dragun '28)
Spania - Franta 1-1 (Ramos '25/ Giroud '90+4)

Clasament

1. Spania 7p
_____________
2. Franta 7p
--------------------
3. Georgia 4p
4. Belarus 3p
5. Finlanda 1p
 

*Primele echipe clasate obtin calificarea directa la Mondialul din Brazilia, in timp ce cele mai bune 8 nationale clasate pe locurile secunde in grupe merg la baraj.

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).