Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I - editia 2012-2013
Adaugat pe 24 iulie 2012.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Clasamentul final al editiei 2012-2013

PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Steaua Bucuresti34247374-29 (45)79(+28)
2Pandurii Tg Jiu34196957-43 (14)63(+12)
3Petrolul Ploiesti341614460-34 (26)62(+11)
4Astra Giurgiu34179864-37 (27)60(+9)
5FC Vaslui341610850-33 (17)58(+7)
6Dinamo Bucuresti341681048-40 (8)56(+5)
7FC Brasov341491150-51 (-1)51(0)
8CFR Cluj341213956-39 (17)49(-2)
9Rapid Bucuresti3413101135-35 (0)49(-2)
10Gaz Metan Medias3412101242-46 (-4)46(-5)
11Otelul Galati3411101338-42 (-4)41(-8)
12U Cluj341081639-55 (-16)38(-13)
13Viitorul Constanta348121445-57 (-12)36(-15)
14Ceahlaul Piatra Neamt34971841-59 (-18)34(-17)
15Concordia Chiajna347121529-49 (-20)33(-18)
16FC Severin347111636-47 (-11)32(-19)
17CSMS Iasi34752230-50 (-20)26(-25)
18Gloria Bistrita34392221-69 (-48)18(-33)
 

Etapa 34

Marti, 28 mai

18:00 Steaua - FC Brasov 4-0
22:00
Otelul - Dinamo 0-1

Miercuri, 29 mai

19:00
CFR Cluj - "U" Cluj 3-1
21:30 Petrolul -
Gaz Metan Medias 1-1
21:30 Pandurii - Astra 1-1

Joi, 30 mai

20:30
Viitorul - CS Severin 3-4
20:30
Gloria Bistrita - Chiajna 1-3
20:30
Rapid - Ceahlaul 2-0
20:30 CSMS Iasi - SC Vaslui 0-2

Etapa 33

Joi, 23 mai

20:00
FC Brasov - Gloria Bistrita 4-1

Vineri, 24 mai

19:00
FC Vaslui - Otelul Galati 1-0
21:00
Dinamo - Viitorul Constanta 2-3
22:00
Gaz Metan Medias - Rapid 1-1

Duminica, 26 mai

17:00 "U" Cluj - Petrolul 2-4
19:00 CS Severin -
Steaua 1-1
21:30 Astra -
CFR Cluj 3-3

Luni, 27 mai

19:30 Chiajna - Pandurii Tg.Jiu 0-1
20:30
Ceahlaul - CSMS Iasi 1-0

Etapa 32

Vineri, 17 mai

CFR Cluj Napoca (9) - Concordia Chiajna (15) 1-1

Otelul Galati (11) - Ceahlaul Piatra Neamt (13) 3-2


Sambata, 18 mai

Pandurii Tg. Jiu (2) - FC Brasov (8) 2-3
Petrolul Ploiesti (4) - Astra Giurgiu (3) 1-1

SC Vaslui (6) - Dinamo Bucuresti (5) 4-1


Duminica, 19 mai

Steaua Bucuresti (1) - Viitorul Constanta (14) 2-5

Luni, 20 mai

Gloria Bistrita (18) - CS Severin (16) 0-0

Rapid Bucuresti (7) - Universitatea Cluj (12) 1-4

CSMS Iasi (17) - Gaz Metan Medias (10) 0-2

Etapa a 31-a:

Vineri, 10 mai

Dinamo - Steaua 0-2

Sambata, 11 mai

Gaz Metan Medias (10) - Otelul Galati (11) 1-2

Ceahlaul Piatra Neamt (13) - SC Vaslui (6) 0-2

Duminica 12 mai

Concordia Chiajna (14) - Petrolul Ploiesti (2) 1-1
CS Severin (16) - Pandurii Tg. Jiu (3) 1-3
Astra Giurgiu (4) - Rapid Bucuresti (7) 3-2

Luni 13 mai

U Cluj (12) - CSMS Iasi (17) - 0-2
FC Brasov (8) - CFR Cluj (9) - 0-0
Viitorul Constanta (16) - Gloria Bistrita (18) - 2-0

Etapa a 30-a

Marti 7 mai

Dinamo Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1

SC Vaslui - Gaz Metan Medias 1-1

Gloria Bistrita - Steaua Bucuresti 0-1

Miercuri 8 mai

Otelul Galati - Universitatea Cluj 0-2

Petrolul Ploiesti - FC Brasov 6-4

Joi 9 mai

CFR Cluj - CS Severin 1-3

Rapid Bucuresti - Concordia Chiajna 0-0

CSM Studentesc Iasi - Astra Giurgiu 0-2

Pandurii Tg. Jiu - Viitorul Constanta 4-1

Etapa a 29-a: Steaua devine campioana!

Vineri, 3 mai

Gaz Metan Medias - Ceahlaul Piatra Neamt 3-1

Steaua Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu 2-0

Gloria Bistrita - Dinamo Bucuresti 1-2

Sambata, 4 mai

FC Brasov - Rapid Bucuresti 2-0
Astra Giurgiu -
Otelul Galati 0-0
CS Severin - Petrolul Ploiesti 2-2
U Cluj - SC Vaslui 2-1

Duminica, 5 mai

Viitorul Constanta - CFR Cluj Napoca 0-2

Luni, 6 mai

Concordia Chiajna - CSMS Iasi 1-1
 

Etapa a 28-a:

Vineri, 26 aprilie

Rapid - CS Severin 1-0 (Ionita I ' 37)

Ceahlaul P.Neamt - "U" Cluj 2-1 (Achim '25, Constantinescu '48 / Nicola '64)

Sambata, 27 aprilie

Petrolul Ploiesti - Viitorul Constanta 3-0 (Hamza 54', Bokila 57', 83')

FC Vaslui - Astra Giurgiu 2-1 (Sanmartean 43', Temwanjera 81' / Budescu 72'-penalti)

Duminica, 28 aprilie
Dinamo - Gaz Metan Medias 2-0 (Alexe '43, Cristea '83)
CFR Cluj - Steaua 0-0

Luni, 29 aprilie
Pandurii - Gloria Bistrita 4-0
Otelul - Concordia Chiajna 2-1
CSMS Iasi - FC Brasov 1-2

Etapa a 27-a: 

Vineri, 19 aprilie:

20:30 "U" Cluj - Gaz Metan Medias 3-4

Sambata, 20 aprilie:

19:00 Turnu Severin - CSMS Iasi 2-1
21:30 Viitorul Constanta - Rapid 1-2

Duminica, 21 aprilie:

17:00 Astra - Ceahlaul 4-2
19:00 Gloria Bistrita - CFR Cluj 0-5
19:30 Chiajna - Vaslui 1-1
21:30 Pandurii - Dinamo 2-0

Luni, 22 aprilie:

19:00 FC Brasov - Otelul 3-2
20:45 Steaua - Petrolul 2-2

Etapa a 26-a 

Vineri, 12 aprilie

Gaz Metan Medias - Astra 2-1 (Eric '11, Roman '45 / Budescu '90)

CFR Cluj - Pandurii 2-3 (Rada '55, Bjelanovici '90 / Ibeh '8, Matulevicius '67, Voiculet '71)

Sambata, 13 aprilie

Otelul - CS Turnu Severin 2-0 (Stromajer 45', Astafei 55')
Ceahlaul - Concordia Chiajna 3-0 (Golubovic 2', Monroy 32', Rusu 47')
Petrolul - Gloria Bistrita 4-0 (Sauvadet 22', Bokila 33', Morar 59', Mojica 72'-penalti)
Dinamo - "U" Cluj 1-1 (Musat 80' / Tony 73')


Duminica: 14 aprilie

20:30 Rapid - Steaua 1-1 (Herea 9' / Bourceanu 81')

Luni: 15 aprilie

19:00 SC Vaslui - FC Brasov 1-1 (Charalambous '74/ Danquah '4)
20:30 CSMS Iasi - Viitorul Constanta 1-2 (Milea '44/ Alibec '69 si '86)
 

Etapa a-25-a: 

Vineri, 5 aprilie

FC Brasov - Ceahlaul 1-0

Astra - "U" Cluj 1-2

21:30 CS Turnu Severin - SC Vaslui 2-0

Sambata, 6 aprilie

19:30 Pandurii - Petrolul 1-3
21:30 CFR Cluj - Dinamo 0-1

Duminica, 7 aprilie:

19:00 Gloria Bistrita - Rapid 0-1
21:30 Steaua - CSMS Iasi 3-1

Luni, 8 aprilie

19:00 Viitorul - Otelul 0-0

19:00 Concordia - Gaz Metan 0-1

Etapa a 24-a:

Vineri, 29 martie:

20:30 "U" Cluj - Concordia Chiajna 1-0

Sambata, 30 martie:

19:00 Gaz Metan Medias - FC Brasov 0-0
21:30 Rapid - Pandurii 2-0

Duminica, 31 martie:

17:00 Ceahlaul - Turnu Severin 1-0
18:00 Petrolul - CFR Cluj 1-1
20:30 Dinamo - Astra 1-0

Luni, 1 aprilie:

19:00 CSMS Iasi - Gloria Bistrita 2-1
19:30 SC Vaslui - Viitorul Constanta 3-2
21:30 Otelul - Steaua 1-1

Etapa a 23-a:

Vineri, 15 martie

19:00 CS Turnu Severin - Gaz Metan Medias 2-0

19:00 Concordia Chiajna - Astra 0-2
21:30 Gloria Bistrita - Otelul 2-1

Sambata, 16 martie
19:00 Pandurii - CSMS Iasi 3-1
21:30 Petrolul Ploiesti - Dinamo 2-1

Duminica, 17 martie

19:30 Viitorul Constanta - Ceahlaul 2-2
21:00 Steaua - FC Vaslui 1-0

Luni, 18 martie
19:00 FC Brasov - U Cluj 0-0
21:30 CFR Cluj - Rapid 0-0


Etapa a 22-a:

Vineri, 8 martie
20:30 Gaz Metan Medias - Viitorul Constanta 4-1

Sambata, 9 martie
19:00 CSMS Iasi - CFR Cluj 1-1
19:00 Astra - FC Brasov 3-0
21:30 Rapid - Petrolul 0-0

Duminica, 10 martie
18:00 Otelul Galati - Pandurii Tg. Jiu 1-0
20:30 Ceahlaul - Steaua 3-4

Luni, 11 martie
19:00 Universitatea Cluj - CS Turnu Severin 1-0
19:30 Dinamo - Concordia Chiajna 2-0
21:30 FC Vaslui - Gloria Bistrita 1-1

Etapa 21

Vineri: 1 martie

19:45 Gloria Bistrita - Ceahlaul  0-0

Sambata: 2 martie

19:15 Steaua - Gaz Metan Medias  3-0

19:30 Viitorul Constanta - "U" Cluj  1-1

21:30 CFR Cluj - Otelul Galati  0-1

Duminica: 3 martie

18:00 Petrolul - CSMS Iasi  2-1

20:30 Rapid - Dinamo  0-1

Luni: 4 martie

18;00 FC Brasov - Concordia Chiajna  3-2

19:30 Pandurii - FC Vaslui  2-1

20:30 CS Turnu Severin - Astra Giurgiu  0-0

 

Etapa a 20-a

Vineri, 22 februarie:

20:00 Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita 3-1

Sambata, 23 februarie:

15:00 Concordia Chiajna - CS Turnu Severin  1-1

17:30 Ceahlaul - Pandurii  0-1

20:00 CSMS Iasi - Rapid  0-1

Duminica, 24 februarie:

17:30 Otelul - Petrolul  0-1

20:30 Dinamo - FC Brasov  2-1

Luni, 25 februarie:

18:00 Astra - Viitorul Constanta  2-0

20:30 SC Vaslui - CFR Cluj  0-0

21:30 "U" Cluj - Steaua  0-1

 

ETAPA 19

Vineri, 7 decembrie:

18:00 Gloria Bistrita - "U" Cluj 0-0
20:30 Pandurii - Gaz Metan 1-1

Sambata, 8 decembrie:

18:00 Petrolul - Vaslui 0-0
20:30 Rapid - Otelul 2-3

Duminica, 9 decembrie:

18:00 CFR Cluj - Ceahlaul 3-2
20:00 CSMS Iasi - Dinamo 1-1

Luni, 10 decembrie:

18:00 Viitorul Constanta - Chiajna 1-1
19:00 Turnu Severin - FC Brasov 2-1

20:30 Steaua - Astra 2-0
 

ETAPA 18

Vineri, 30 noiembrie:

18:00 "U" Cluj - Pandurii 1-1
20:00 Chiajna - Steaua 0-6

Sambata, 1 decembrie:

18:00 FC Brasov - Viitorul Constanta 3-1
20:30 Gaz Metan Medias - CFR Cluj 1-1

Duminica, 2 decembrie:

18:00 Ceahlaul - Petrolul 0-2
20:30 FC Vaslui - Rapid 1-0

Luni, 3 decembrie:

18:00 Otelul - CSMS Iasi 0-3
19:00 Astra - Gloria Bistrita 4-0
20:30 Dinamo - CS Turnu Severin 4-2 

ETAPA 17

Vineri, 23 noiembrie:

18:00 Gaz Metan Medias - Petrolul 2-0
19:00 Chiajna - Gloria Bistrita 2-1
20:30 Dinamo - Otelul 2-1

Sambata, 24 noiembrie:

18:00 "U" Cluj - CFR Cluj 1-2
20:30 Ceahlaul - Rapid 0-0

Duminica, 25 noiembrie:

20:30 Astra - Pandurii 4-1

Luni, 26 noiembrie:

18:00 Turnu Severin - Viitorul Constanta 2-2
19:00 FC Vaslui - CSMS Iasi 3-0
20:30 FC Brasov - Steaua 3-1

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).