Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I - editia 2011-2012
Adaugat pe 13 septembrie 2011.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Liga I. Clasamentul final!

Echipa

M

V

E

I

Golaveraj

Pct

Adevar

1

CFR Cluj

34

21

8

5

63-31(32)

71

(+20)

2

SC Vaslui

34

22

4

8

58-29(29)

70

(+19)

3

Steaua

34

19

9

6

47-26(21)

66

(+15)

4

Rapid

34

18

10

6

54-29(25)

64

(+13)

5

Dinamo

34

18

8

8

57-31(26)

62

(+14)

6

Otelul Galati

34

15

7

12

34-29(5)

52

(+1)

7

U Cluj

34

11

14

9

46-37(9)

47

(-4)

8

Pandurii Tg. Jiu

34

12

11

11

47-40(7)

47

(-4)

9

FC Brasov

34

13

6

15

39-34(5)

45

(-6)

10

Concordia Chiajna

34

13

6

15

42-52(-10)

45

(-6)

11

Ceahlaul Piatra Neamt

34

11

9

14

36-44(-8)

42

(-9)

12

Astra Ploiesti

34

11

8

15

36-43(-7)

41

(-10)

13

Gaz Metan Medias

34

11

8

15

39-54(-15)

41

(-10)

14

Petrolul

34

10

9

15

42-45(-3)

39

(-12)

15

FCM Tg. Mures

34

8

11

15

34-47(-13)

35

(-16)

16

Vointa Sibiu

34

8

8

18

24-45(-21)

32

(-20)

17

Sportul Studentesc

34

6

12

16

33-55 (-22)

30

(-21)

18Dacia Mioveni34262620-77 (-57)12(-39)

Champions League: CFR Cluj si FC Vaslui
Europa League:
Steaua, Rapid si Dinamo
Retrogradate:
Vointa Sibiu, Sportul Studentesc si CS Mioveni

Echipele promovate: Viitorul Constanta si Politehnica Iasi din seria I; Gloria Bistrita si Gaz Metan Severin din seria II;

Etapa 34 - ultima etapa-rezultate

Vineri, 18.05.2012

18:00 Vointa Sibiu – CS Mioveni 3-1

21:30 U Cluj - CFR Cluj 2-3 - meci rejucat din etapa a 32-a;

Sâmbata, 19.05.2012

19:45 Concordia Chiajna – Pandurii Tg.Jiu 3-1

Duminica, 20.05.2012

16:00 Dinamo - Astra 3-0 (Grigore 7', Danciulescu 27'-penalti, Tucudean 80')

16:00 Rapid - Otelul 1-0 (Deac 81'-penalti)

20:00 CFR Cluj – Steaua 1-1 (De Zerbi 90' / Latovlevici 45'-penalti)
20:00 FC Vaslui – “U” Cluj 1-0 (Buhaescu 61')

Luni, 21.05.2012

19:00 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3

19:00 FC Brasov – FCM Tg.Mures 2-1

21:30 Ceahlaul – Gaz Metan Medias 2-0

Etapa 33:

Marti, 15 mai:

"U" Cluj - Vointa Sibiu 3-1
CS Mioveni - CFR Cluj 0-5

Miercuri, 16 mai:

Gaz Metan - Concordia Chiajna 1-0
Sportul - Rapid 0-2
Otelul - FC Vaslui, 21:30, DigiSport

Joi, 17 mai:

FCM Targu Mures - Ceahlaul 4-3
Astra - FC Brasov 1-4
Pandurii - Petrolul 1-0
Steaua - Dinamo 3-2

Etapa 32:

Vineri, 11 mai:

CFR Cluj - Vointa Sibiu 2-1

Sambata, 12 mai:

Otelul - "U" Cluj 2-0
Dinamo - CS Mioveni 4-1

Duminica, 13 mai:

Petrolul - Gaz Metan 4-0
Concordia Chiajna - FCM Targu Mures 4-1
Rapid - Pandurii Tg. Jiu 2-2
FC
Vaslui - Sportul 1-0
FC Brasov - Steaua 1-2

Luni, 14 mai:

Ceahlaul - Astra 1-2
 

Etapa 31:

Marti, 8 mai:

Vointa Sibiu - Dinamo 0-1

"U" Cluj - CFR Cluj 0-1 -meci intrerupt in minutul 28 - se va rejuca din min. 1;
Miercuri, 9 mai:

CS Mioveni -
FC Brasov 0-1
Sportul - Otelul 0-2


Joi, 10 mai:

FCM Targu Mures - Petrolul 1-2

Astra Ploiesti
- Concordia Chiajna 0-2
Pandurii - FC Vaslui 1-2

Gaz Metan - Rapid 2-2
Steaua - Ceahlaul 1-0

ETAPA 30

Vineri, 04.05.2012
FC Brasov - Vointa Sibiu 3-0

Sambata, 05.05.2012
"U" Cluj - Sportul Studentesc 1-1
Dinamo Bucuresti - CFR Cluj 0-1

Duminica, 06.05.2012
Ceahlaul P. Neamt - CS Mioveni 2-0
Otelul Galati - Pandurii Targu Jiu 2-1

Petrolul - Astra 3-1
Rapid - FCM Targu Mures 1-1

Luni, 07.05.2012
CS Concordia Chiajna - Steaua 0-2
SC Vaslui - Gaz Metan Medias 4-0

ETAPA 29

Marti, 01.05.2012
Vointa Sibiu - Ceahlaul P. Neamt 1-2
Pandurii Targu Jiu - Sportul Studentesc 1-1
CFR Cluj - FC Brasov 1-0

Miercuri, 02.05.2012
FCM Targu Mures - SC Vaslui 2-3
Astra - Rapid 0-1
Dinamo Bucuresti - "U" Cluj 2-2

Joi, 03.05.2012
CS Mioveni - CS Concordia Chiajna 1-3

Steaua - Petrolul 2-1

Gaz Metan Medias - Otelul Galati 1-0

ETAPA 28

Vineri, 27.04.2012
Concordia Chiajna - Vointa Sibiu 2-0
FC Brasov - Dinamo Bucuresti 2-0

Sambata, 28.04.2012
Sportul Studentesc - Gaz Metan Medias 1-2
"U" Cluj - Pandurii Targu Jiu 0-1
SC Vaslui - Astra Ploiesti 2-1
Ceahlaul P. Neamt - CFR Cluj 0-2

Duminica, 29.04.2012
Otelul Galati - FCM Targu Mures 0-0
Rapid - Steaua 1-1

Luni, 30.04.2012
Petrolul - CS Mioveni 3-1

ETAPA 27

Vineri, 20 aprilie:

Astra Ploiesti - Otelul Galati 3-1
Steaua Bucuresti - FC Vaslui 0-1

Sambata, 21 aprilie:

CS Mioveni - Rapid Bucuresti 1-2

Duminica, 22 aprilie:

Vointa Sibiu - Petrolul Ploiesti 1-1
CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-4
Dinamo Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt 3-2

Luni, 23 aprilie:

FCM Targu Mures - Sportul Studentesc 2-1
Gaz Metan Medias - Pandurii Targu Jiu 3-2
FC Brasov - Universitatea Cluj 1-1

ETAPA 26

Vineri, 13 aprilie:

Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov 1-0
Petrolul Ploiesti - CFR Cluj 1-1

Sambata, 14 aprilie:

Pandurii Targu Jiu - FCM Targu Mures 2-0
Otelul Galati - Steaua 1-2

Duminica, 15 aprilie:

FC Vaslui - CS Mioveni 3-0
Rapid - Vointa Sibiu 3-0

Luni, 16 aprilie:

Sportul Studentesc - Astra 0-4
Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias 3-0
Concordia Chiajna - Dinamo 1-3

 

ETAPA 25

Vineri, 6 aprilie:

FCM Targu Mures - Gaz Metan Medias 1-0

Sambata, 7 aprilie:

Vointa Sibiu - FC Vaslui 3-0
Dinamo - Petrolul 1-3
CFR Cluj - Rapid 0-5

Duminica, 8 aprilie:

Astra - Pandurii 2-0
Ceahlaul Piatra Neamt - Universitatea Cluj 1-1
Steaua - Sportul 4-1

Luni, 9 aprilie:

FC Brasov - Concordia Chiajna 2-3
CS Mioveni - Otelul Galati 1-2

ETAPA 24

Vineri, 30 martie:

20:30 Otelul - Vointa Sibiu 3-0

Sambata, 31 martie:

16:30 Sportul - Mioveni 0-0
19:00 Petrolul - Brasov 2-0
21:30 Pandurii - Steaua 1-1

Duminica, 1 aprilie:

16:00 Gaz Metan - Astra 0-0
21:00 Rapid - Dinamo 0-0

Luni, 2 aprilie:

19:00 Chiajna - Ceahlaul 2-0
19:00 "U" Cluj - Targu Mures 3-1
21:30 Vaslui - CFR Cluj 1-1

ETAPA 23

Vineri, 23 martie:

CS Mioveni - Pandurii Targu Jiu 0-2

Sambata, 24 martie:

Concordia Chiajna - Universitatea Cluj 0-0

Duminica, 25 martie:

Vointa Sibiu - Sportul Studentesc 1-0
Astra Ploiesti - FCM Targu Mures 0-2
FC
Brasov - Rapid Bucuresti 1-0
Dinamo Bucuresti - FC Vaslui 0-1

Luni, 26 martie:

Ceahlaul Piatra Neamt - Petrolul Ploiesti 2-1
CFR Cluj - Otelul Galati 2-0
Steaua Bucuresti - Gaz Metan Medias 0-0

ETAPA 22:

Marti, 20 martie

Gaz Metan Medias - CS Mioveni 1-1 (Markovici '28/ Stoica '11)
Pandurii Targu Jiu - Vointa Sibiu 0-0

Miercuri, 21 martie

Sportul Studentesc - CFR Cluj 1-1 (A.Lungu '90+1 /Kapetanos '78)
Petrolul Ploiesti - Concordia Chiajna 3-4 (Younes '23, '44 si '66 / Rocha '35, dos Santos '84 si '90, Dinu '90+3)
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti 3-1 (Cojocnean '34, Grozav '76, Adrian Cristea '84 - penalti / Fatai '27)
Otelul Galati - Dinamo Bucuresti 1-1

Joi, 22 martie

Rapid Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt 1-2 (Herea '45/ Constantinescu '38, Stana '78)
FC Vaslui - FC Brasov 0-1 (Buga '45)
FCM Targu Mures - Steaua Bucuresti 1-0 (Ilyes '13)

ETAPA 21

Vineri, 16 martie:

19:00 Chiajna - Rapid  1-0
20:30 Mioveni - Targu Mures  0-0

Sambata, 17 martie:

15:00 Vointa Sibiu - Gaz Metan Medias  0-2  (Vitinho '38, Petre '46)
17:00 CFR Cluj - Pandurii  2-0  (Sougou '59, Kapetanos '90+2)
19:00 Petrolul - "U" Cluj  2-2  (Oprita '41, Zerka '72/ Valincius '60, Cristea '88)
21:30 Dinamo - Sportul 1-3 (Niculae '3/ Nistor '16, Ferfelea '33, Lazar '81)

Duminica, 18 martie:

18:00 Brasov - Otelul 0-2  (Didi '32, Antal '70)
20:30 Steaua - Astra  2-1 (Rusescu '21, Parvulescu '32/ Lionel '12)

Luni, 19 martie:

20:30 Ceahlaul - Vaslui  1-3

Etapa 20

Vineri, 9 martie

FC Vaslui - Concordia Chiajna  4-0  (Wesley '13, Adailton '34, Paito '43, Sanmartean '63)
Gaz Metan Medias - CFR Cluj  1-1 (Ciprian Petre '3/ Kapetanos '13)

Sambata, 10 martie

Otelul - Ceahlaul  0-0
Pandurii Targu Jiu - Dinamo  2-2 (Viera 6', Pintilii 83'-penalti / Danciulescu 16', Niculae 29')

Duminica, 11 martie

Sportul - FC Brasov  2-1  (Lazar '31, Dobre '61 / Ilijovski '17)
FCM Targu Mures - Vointa Sibiu  0-0
Rapid - Petrolul  2-0  (Ionita '23, Surdu '54)

Luni, 12 martie

Universitatea Cluj - Steaua  0-1  (Rusescu '37)
Astra - CS Mioveni  3-1

Etapa 19

Vineri, 2 martie 2012

FC Brasov - Pandurii 2-1 (Ilijoski '13 si '78 - penalti / Nistor '75)
CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-0 (Kapetanos '25)

Sambata, 3 martie 2012

Vointa Sibiu - Astra Ploiesti 1-0 (Miclea '86)
Rapid - Universitatea Cluj 1-1 (Alexa '67 / Grozav '82)
Dinamo - Gaz Metan Medias 2-0 (Munteanu '11 - penalti, Danciulescu '28)

Duminica, 4 martie 2012

Petrolul Ploiesti - FC Vaslui 1-2 (Buhusi '17 / Wesley '63 - penalti, Stanciu '88)
CS Mioveni - Steaua 0-1 (Rusescu '12)

Luni, 5 martie 2012

Ceahlaul Piatra Neamt - Sportul Studentesc 1-2 (Gafita 28' / Ferfelea 27', Lungu 35')
Concordia Chiajna - Otelul Galati 1-0 (Dinu 65')

ETAPA 17
Vineri, 9 decembrie:

20:30 FCM Targu Mures - FC Brasov   0-0

Sambata, 10 decembrie:

18:00 Universitatea Cluj - FC Vaslui
  0-1
20:30 Steaua - CFR Cluj  1-1

Duminica, 11 decembrie:

13:00 Sportul Studentesc - Petrolul  1-1
15:00 CS Mioveni - Vointa Sibiu  1-2
18:00 Otelul Galati - Rapid  2-0
20:30 Astra - Dinamo -  0-0

Luni, 12 decembrie:

19:00 Gaz Metan Medias - Ceahlaul  3-2
20:00 Pandurii - Concordia Chiajna  5-2

ETAPA 16

Vineri, 2 decembrie:

CFR Cluj - CS Mioveni  3-0

Sambata, 3 decembrie:

Vointa Sibiu - Universitate Cluj  0-0
FC Brasov - Astra Ploiesti  2-0
Petrolul - Pandurii Targu Jiu  0-0

Duminica, 4 decembrie:

Ceahlaul Piatra Neamt - FCM Tg. Mures 1-1
Concordia Chiajna - Gaz Metan Medias 0-0
FC Vaslui - Otelul Galati  1-0
Rapid - Sportul Studentesc  2-0

Luni, 5 decembrie:

Dinamo - Steaua  1-3

ETAPA 15

Vineri, 25 noiembrie:

20:30 Astra - Ceahlaul  0-0

 

Sambata, 26 noiembrie:

14:00 Sportul - Vaslui 1-0
18:00 Pandurii - Rapid 3-0
20:30 Steaua - Brasov 1-0

Duminica, 27 noiembrie:

14:00 Vointa - CFR Cluj  0-1
18:00 "U" Cluj - Otelul   1-1
20:30 Mioveni - Dinamo  0-1
Luni, 28 noiembrie:

18:30 Targu Mures - Concordia  3-0

20:15 Gaz Metan - Petrolul  0-1

ETAPA 14

Vineri, 18 noiembrie:

Otelul - Sportul Studentesc  1-0
Petrolul - Targu Mures 0-1

Sambata, 19 noiembrie:

16:00 Brasov - Mioveni 4-0

18:00 Dinamo - Vointa Sibiu  1-0

20:30 CFR Cluj - "U" Cluj  3-1

Duminica, 20 noiembrie:

18:00 Vaslui - Pandurii  3-2

20:30 Ceahlaul - Steaua 1-0

Luni, 21 noiembrie:

19:00 Rapid - Gaz Metan Medias 5-3

20:30 Concordia - Astra  0-1

ETAPA 13

Vineri, 4 noiembrie 2011:

20:30 Mioveni - Ceahlaul   1-2

Sambata, 5 noiembrie:

14:00 Vointa - Brasov  2-1

19:00 Astra - Petrolul  1-1

21:00 CFR Cluj - Dinamo  2-3

Duminica, 6 noiembrie:

14:00 Sportul - "U" Cluj  2-4
19:30 Pandurii - Otelul  0-1

21:30 Steaua - Concordia  2-1

Luni, 7 noiembrie:

19:00 Targu Mures - Rapid  0-2

20:45 Gaz Metan - Vaslui   1-1 

Etapa 12

Vineri, 28 octombrie


Otelul - Gaz Metan  Medias  1-0

Sambata, 29 octombrie

Sportul - Pandurii Tg. Jiu   0-0
Ceahlaul - Vointa Sibiu  2-1
"U" Cluj - Dinamo  0-0

Duminica, 30 octombrie

FC Vaslui - Targu Mures  4-0

Rapid - Astra  3-2

Petrolul - Steaua  0-2 meci intrerupt si suspendat in min. 45.- final  0-3

Luni, 31 octombrie

Concordia Chiajna - Mioveni  3-1

FC Brasov - CFR Cluj  1-2

 

Etapa 11:


Vineri, 21 octombrie

Gaz Metan - Sportul,  3-1 

Pandurii - "U" Cluj,   1-0 

Sambata, 22 octombrie

Vointa Sibiu - Concordia Chiajna1-0

CFR Cluj - Ceahlaul  2-1

Tg. Mures - Otelul Galati  1-2

Duminica, 23 octombrie

Mioveni - Petrolul  0-0
Dinamo - FC Brasov  0-0

Luni, 24 octombrie

Astra - FC Vaslui  1-0

Steaua - Rapid  0-0

Etapa 10:

Vineri, 14 octombrie


Rapid - Mioveni, 4-0

Otelul - Astra, 1-1

Sambata, 15 octombrie

Sportul - Targu Mures  1-1 
Petrolul - Vointa Sibiu  4-1
Concordia Chiajna - CFR Cluj  0-4 

Duminica, 16 octombrie

"U" Cluj - FC Brasov   1-0
FC Vaslui - Steaua  0-0

Luni, 17 octombrie

Pandurii Tg. Jiu - Gaz Metan  1-0
Ceahlaul - Dinamo  0-5

 

Etapa a 9-a:

Vineri, 30 septembrie:

19:00 Astra - Sportul   2-2
21:30 FCM Targu Mures - Pandurii  3-3

Sambata, 1 octombrie:

19:00 Gaz Metan
- "U" Cluj   2-5
21:30 Dinamo
- Chiajna  2-0

Dumninica, 2 octombrie:

17:00 Vointa - Rapid
  0-1
19:30 CFR Cluj
- Petrolul  1-1
21:30 Steaua - Otelul
  2-1

Luni, 3 octombrie:

19:00 FC Brasov - Ceahlaul
  1-1
21:30 Mioveni - Vaslui   0-5

Etapa a VIII-a - Program si rezultate

Vineri, 23 septembrie:

20:15 Chiajna - Brasov  2-1

21:30 Otelul - Mioveni  0-0

Sambata, 24 septembrie:

19:00 "U" Cluj - Ceahlaul  1-0

21:30 Rapid - CFR Cluj  1-1

Duminica, 25 septembrie:

17:00 Sportul - Steaua  0-0
19:00 Vaslui - Vointa Sibiu  2-0

21:30 Petrolul - Dinamo  1-5

Luni, 26 septembrie:

19:00 Pandurii - Astra  1-2

21:30 Gaz Metan - Targu Mures  2-1

Etapa a VII-a - Program si rezultate

Vineri, 16 09.2011:

20:15 CS Mioveni - Sportul Studentesc  2-1

21:30 Ceahlaul - Concordia Chiajna  0-0

Sambata, 17.09.2011:

17:00 Vointa Sibiu - Otelul
Galati  0-1
19:00 Astra Ploiesti - Gaz Metan
  2-0
21:30 FC Brasov
- Petrolul Ploiesti 1-0

Duminica, 20.09.2011:

19:00 Steaua
- Pandurii 1-2
21:30 Dinamo - Rapid  0-0

Luni, 21.09.2011:

19:00 FCM Targu Mures - "U" Cluj  1-1
21:30 CFR Cluj - SC Vaslui  2-0

 
Etapa a VI-a - Program si rezultate
 
Vineri, 9 septembrie:

FCM Targu Mures - Astra Ploiesti   2-2
Otelul Galati - CFR Cluj  0-4

Sambata, 10 septembrie:

FC Rapid - FC Brasov  1-1

Gaz Metan Medias - Steaua 3-0

Duminica, 11 septembrie:

Sportul Studentesc - Vointa Sibiu  2-2
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna  1-1
FC Vaslui - Dinamo  3-1

Luni, 12 septembrie:

Petrolul - Ceahlaul Piatra Neamt  0-1
Pandurii Targu Jiu - CS Mioveni  5-1


Etapa a V-a:

Vineri, 26 august:

20:30 CFR Cluj - Sportul  6-1

Sambata, 27 august:

18:00 Vointa Sibiu - Pandurii  0-0

21:00 Astra - "U" Cluj  0-0

Duminica, 28 august:

16:00 Brasov - Vaslui  1-2
18:00 Ceahlaul - Rapid  1-2
20:00 Dinamo - Otelul  2-1

22:00 Steaua - Targu Mures  2-0

Luni, 29 august:

19:30 Concordia - Petrolul  0-2
21:30 Mioveni - Gaz Metan  4-2

Rezultatele etapei a 4-a:

Vineri, 19 august:

21:45 Targu Mures - Mioveni  2-0

Sambata, 20 august:

19:00 Otelul - Brasov  1-0

21:30 "U" Cluj - Petrolul  3-2

Duminica, 21 august:

18:00 Sportul - Dinamo   0-2
19:30 Rapid - Chiajna      2-0
20:00 Vaslui - Ceahlaul   1-2
22:00 Astra - Steaua  2-1

Luni, 22 august:

18:45 Gaz Metan - Vointa Sibiu  3-0

20:30 Pandurii - CFR Cluj  2-0

Etapa a III-a

Vineri, 12 august

CS Mioveni - Astra Ploiesti  0-1
CFR Cluj - Gaz Metan Medias  0-2

Sambata, 13 august

Concordia Chiajna - FC Vaslui  0-3
Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti  0-1
Dinamo Bucuresti - Pandurii Targu Jiu  2-0

Duminica, 14 august

Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati  0-2
Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj  2-1

Luni, 15 august

Vointa Sibiu - FCM Targu Mures  1-1
FC Brasov - Sportul Studentesc  1-0

 

Etapa a II-a

Vineri, 29 iulie

Sportul Studentesc - Ceahlaul Piatra Neamt  1-1

Sambata, 30 iulie

FCM Targu Mures - CFR Cluj  0-2
Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti  2-0
FC Vaslui - Petrolul Ploiesti  0-0

Duminica, 31 iulie

Astra Ploiesti - Vointa Sibiu  0-1
Steaua Bucuresti - CS Mioveni  4-0
Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti  0-5

Luni, 1 august

Pandurii Targu Jiu - FC Brasov  2-1

Marti, 2 august

Otelul Galati - Concordia Chiajna  0-0

Rezultatele primei etape:

Vineri, 22 iulie

Rapid Bucuresti - FC Vaslui  3-0
Dinamo Bucuresti - FCM Targu Mures  1-0
CS Mioveni - Universitatea Cluj  0-1

Sambata, 23 iulie

Vointa Sibiu - Steaua Bucuresti  1-1

Duminica, 24 iulie

Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Targu Jiu  1-1

CFR Cluj - Astra Ploiesti  2-0

Luni, 25 iulie

FC Brasov - Gaz Metan Medias 2-1
Concordia Chiajna - Sportul Studentesc 1-2
Petrolul Ploiesti - Otelul Galati  2-1

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).