Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
CM 2010 - Africa de Sud - Programul competitiei
Adaugat pe 4 decembrie 2009.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Pentru ultimele noutati de la Campionatul mondial de fotbal 2010 - click  aici.


Iata cateva statistici ale Campionatului Mondial sud-african:

Cele mai multe goluri marcate: Germania - 16

Cele mai putine goluri marcate: Algeria si Honduras -0

Cele mai multe goluri primite: Coreea de Nord - 12

Cele mai putine goluri primite: Portugalia si Elvetia - 1

Cele mai multe goluri inscrise din penalti: Ghana - 2

Cele mai multe suturi la poarta: Spania - 121

Cele mai multe suturi pe poarta: Uruguay - 46

Cele mai multe faulturi: Olanda - 126

Cele mai multe cartonase incasate: Olanda - 23

Cele mai multe cornere avute: Spania - 56

Cele mai multe offside-uri: Olanda - 29

Urmatorul Campionat Mondial va avea loc in 2014, in Brazilia.
 

10 iulie:  Uruguay - Germania 2-3  in Finala mica (ora 21,30) pe TVR 1;

11 iulie:  Olanda - Spania  0-1  in Finala Cupei Mondiale (ora 21,30) pe TVR 1  

Semifinale:

6 iulie: Semifinala 1-  Olanda - Uruguay  3-2 , castigatoarele sferturilor de finala 1 si 2 (ora 21,30) pe TVR 1;

7 iulie: Semifinala 2:  Germania - Spania 0-1 , castigatoarele sferturilor de finala 3 si 4 (ora 21,30) pe TVR 1;

OPTMI DE FINALA si SFERTURILE DE FINALA:

26 iunie: Uruguay  - Coreea de Sud  2-1  (ora 17,00) pe TVR 1  si 

SUA  - Ghana  1-2 (dupa prelungiri) (ora 21,30) pe TVR 1; 

2 iulie:   Uruguay - Ghana 5-3 dupa loviturile de departajare (1-1)  in sfertul de finala 1 (ora 21,30) pe TVR 1;

27 iunie:  Germania - Anglia  4-1  (ora 17,00) pe TVR 1 si 

Argentina - Mexic  3-1 (ora 21,30) pe TVR1; 

3 iulie:  Germania - Argentina  4-0  in sfertul de finala 3 (ora 17,00) pe TVR 1;

28 iunie: Olanda -  Slovacia  2-1 (ora 17,00) pe TVR 1 si 

Brazilia - Chile  3-0  (ora 21,30) pe TVR1; 

2 iulie:  Olanda - Brazilia  2-1  in sfertul de finala 2 (ora 17,00) pe TVR 1;

29 iunie: Paraguay - Japonia  0-0 si 5-3 dupa loviturile de departajare (ora 17,00) pe TVR 1 si 

Spania - Portugalia  1-0  (ora 21,30) pe TVR 1 ;

3 iulie:  Paraguay - Spania  0-1 in sfertul de finala 4(ora 21,30) pe TVR1;

Rezultatele din grupe: 

Grupa A
Africa de Sud
Mexic
Uruguay
Franta

Meciurile grupei:

11 iunie: Africa de Sud-Mexic  1-1 (ora 17,00- ora Romaniei) si 

Uruguay-Franta 0-0 (ora 21,30) pe  TVR1

16 iunie: Africa de Sud - Uruguay  0-3 (ora 21,30) pe TVR 1

17 iunie: Franta - Mexic  0-2 (ora 21,30) pe TVR 1

22 iunie: Mexic - Uruguay  0-1 (ora 17,00) pe TELESPORT,

              Franta - Africa de Sud  1-2 (ora 17,00) pe TVR1

Clasament:

1. Uruguay 7p (4-0); 2. Mexic 4p (3-2); 3. Africa de Sud  4p (3-4) 4. Franta 1p (1-4);

Grupa B
Argentina
Coreea de Sud
Nigeria
Grecia

Meciurile grupei:

12 iunie: Argentina-Nigeria 1-0 (ora 17,00) pe TVR1 si 

Coreea de Sud-Grecia  2-0 (ora 14,30) pe TVR1

17 iunie: Grecia-Nigeria  2-1 (ora 17,00) pe TVR 1 si 

Argentina-Coreea de Sud  4-1 (ora 14,30) pe TVR1

22 iunie: Nigeria-Coreea de Sud  2-2 (ora 21,30) pe TELESPORT si 

             Grecia - Argentina 0-2 (ora 21,30) pe TVR 1

Clasament:

1. Argentina 9p (7-1); 2. Coreea de Sud 4p (5-6); 3. Grecia 3p (2-5); Nigeria 1p (3-5)

Grupa C
Anglia
SUA
Algeria
Slovenia

Meciurile grupei:

12 iunie: Anglia-SUA  1-1 (ora 21,30) pe TVR1

13 iunie: Algeria-Slovenia  0-1 (ora 14,30) pe TVR1

18 iunie: Slovenia-SUA  2-2 (ora 17,00) pe TVR1 si 

Anglia-Algeria  0-0  (ora 21,30) pe TVR1

23 iunie:  Slovenia-Anglia  0-1 (ora 17,00) pe TVR1 si 

               SUA - Algeria  1-0 ( ora 17,00) pe TELESPORT

Clasament:

1. SUA 5p (4-3); 2. Anglia 5p (2-1); 3. Slovenia 4p (3-3); 4. Algeria 1p (0-2)
 

Grupa D
Germania
Australia
Ghana
Serbia

Meciurile grupei:

13 iunie: Germania-Australia  4-0 (ora 21,30) pe TVR1 si 

Serbia-Ghana  0-1 (ora 17,00) pe TVR1

18 iunie: Germania-Serbia  0-1 (ora 14,30) pe TVR1

19 iunie: Ghana-Australia 1-1 (ora 17,00) pe TVR1

23 iunie: Ghana-Germania 0-1 (ora 21,30) pe TVR1 si

              Serbia - Australia  1-2 (ora 20,30) pe TELESPORT

Clasament:

1. Germania 6p (5-1); 2. Ghana 4p (2-2); 3. Australia 4p (3-6); 4. Serbia 3p (2-3);

Grupa E
Olanda
Japonia

Camerun
Danemarca

Meciurile grupei:

14 iunie: Olanda-Danemarca  2-0 (ora 14,30) pe TVR1 si 

Japonia-Camerun  1-0 (ora 17,00) pe TVR1

19 iunie: Olanda-Japonia  1-0 (ora 14,30) pe TVR1 si 

Camerun-Danemarca  1-2 (ora 21,30) pe TVR1

24 iunie: Danemarca-Japonia  1-3  (ora 21,30) pe TELESPORT si 

             Camerun-Olanda 1-2 (ora 21,30) pe TVR1

Clasament:

1. Olanda 9p (5-1); 2. Japonia 6p (4-2); 3. Danemarca 3p (3-6); 4. Camerun 0p (2-5)

Grupa F
Italia
Noua Zeelanda
Paraguay
Slovacia

Meciurile grupei:

14 iunie: Italia-Paraguay 1-1 (ora 21,30) pe TVR 1

15 iunie: Noua Zeelandã-Slovacia  1-1 (ora 14,30) pe TVR1

20 iunie: Slovacia-Paraguay 0-2 (ora 14,30) pe TVR 1 si 

Italia-Noua Zeelandã  1-1  (ora 17,00) pe TVR1

24 iunie: Slovacia-Italia  3-2 (ora 17,00) pe TVR1 si 

              Paraguay-Noua Zeelandã  0-0 (ora 17,00) pe TELESPORT

Clasament:

1. Paraguay 5p (3-1); 2. Slovacia 4p (4-5); 3. Noua Zeelanda 3p (2-2); 4. Italia 2p (4-5)


Grupa G
Brazilia
Coreea de Nord
Cote d'Ivoire
Portugalia

Meciurile grupei:

15 iunie: Coasta de Fildes-Portugalia  0-0 (ora 17,00) pe TVR1 si 

Brazilia-Coreea de Nord  2-1  (ora 21,30) pe TVR1

20 iunie: Brazilia-Coasta de Fildes  3-1 (ora 21,30) pe TVR1

21 iunie: Portugalia-Coreea de Nord 7-0  (ora 14,30) pe TVR1

25 iunie: Portugalia-Brazilia  0-0 (ora 17,00) pe TVR1 si 

             Coreea de Nord-Coasta de Fildes  0-3 (ora 17,00) pe TELESPORT

Clasament:

1. Brazilia 7p (5-2); 2. Portugalia 5p (7-0); 3. Coasta de Fildes 4p (4-3); 4. Coreea de Nord 0p (1-12)



Grupa H
Spania
Honduras
Chile
Elvetia

Meciurile grupei:

16 iunie: Honduras-Chile  0-1  (ora 14,30) pe TVR1 si 

Spania-Elvetia  0-1  (ora 17,00) pe TVR1

21 iunie: Chile-Elvetia  1-0  (ora 17,00) pe TVR 1 si 

Spania-Honduras  2-0 (ora 21,30) pe TVR1

25 iunie: Chile-Spania  1-2  (ora 21,30) pe TVR 1 si 

              Elvetia-Honduras 0-0 (ora 21,30) pe TELESPORT

Clasament:

1. Spania 6p (4-2) 2. Chile 6p (3-2); 3. Elvetia 4p (1-1);  4. Honduras 1p (0-3)


 

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).