Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I - 2009 - 2010 - tur
Adaugat pe 6 iulie 2009.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Etapa a I-a  (1 august)

International Curtea de Arges - Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua  0-2
CFR Cluj - Unirea Urziceni  2-0
FC Rapid - Poli Iasi  4-1
Unirea Alba Iulia - FC Brasov
FC Timisoara - Gloria Bistrita
Astra - Pandurii Targu Jiu
FC Vaslui - Gaz Metan Medias
Universitatea Craiova - Dinamo 0-0.


Etapa a II-a (8 august)

Otelul Galati – Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua – CFR Cluj  2-2
Unirea Urziceni – Rapid  1-0
Politehnica Iasi – FC Timisoara
FC Brasov – FC Ploiesti
Gloria Bistrita – Unirea Alba Iulia
Pandurii Targu Jiu – FC Vaslui
Gaz Metan Medias – Universitatea Craiova
Dinamo – International Curtea de Arges  0-1


Etapa a III-a (15 august)

International Curtea de Arges – Gaz Metan Medias

Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo 0-4
CFR Cluj – Otelul Galati 1-0
Unirea Alba Iulia – Politehnica Iasi
FC Timisoara – Rapid
FC Ploiesti – Gloria Bistrita
FC Vaslui – FC Brasov
Universitatea Craiova – Pandurii Targu Jiu
Steaua – Unirea Urziceni 0-1


Etapa a IV-a (22 august)

Rapid – Unirea Alba Iulia
Otelul Galati – Steaua 0-1
Unirea Urziceni – FC Timisoara 1-0
Politehnica Iasi – FC Ploiesti
FC Brasov – Universitatea Craiova
Gloria Bistrita – FC Vaslui
Pandurii Targu Jiu – International Curtea de Arges
Gaz Metan Medias – Ceahlaul Piatra Neamt
Dinamo – CFR Cluj 1-0


Etapa a V-a (29 august)

Otelul Galati - Unirea Urziceni  1-4
International Curtea de Arges - FC Brasov  0-3

Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Tg. Jiu  1-2
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita  5-1
Astra Ploiesti - Rapid  3-1

Unirea Alba Iulia - FC Timisoara  3-3
CFR Cluj - Gaz Metan Medias  2-0
FC Vaslui - Poli Iasi  2-1
Steaua - Dinamo  0-1



Etapa a VI-a (12 septembrie)

Vineri, 11 septembrie

Pandurii – CFR Cluj   1-0
FC Brasov – Ceahlaul  1-0

Sambata, 12 septembrie 

Urziceni – Unirea Alba Iulia  1-0
Dinamo – Otelul   0-1
Gloria Bistrita – International Curtea de Arges  0-1

Duminica, 13 septembrie

18.00 Rapid – FC Vaslui  3-2
20.00 Gaz Metan – Steaua   2-4
21.00 Poli Timisoara – Astra Ploiesti  0-0

Luni, 14 septembrie 

20.00 Poli Iasi – Univ. Craiova  1-0



Etapa a VII-a (19 septembrie)

Vineri:

International Curtea de Arges - Poli Iasi 0-2 (Milea '34, Miclea '44)
Astra Ploiesti - Unirea Alba Iulia 4-2 (Ganea '18 si 65, Djokici '26 si '78 / Dan '34, Grozav '81)

Sambata:

Otelul Galati - Gaz Metan Medias 0-1 (Bud '84)
Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Bistrita 2-1 (Forminte '59, Badescu '65 / Sanmartean '42)
Universitatea Craiova - Rapid 3-4 (M.Costea '41, Stoica '59, Badescu '65 / Iordache '11, Buga '15, Lazar '49, Ferreira '65)

Duminica:

Steaua - Pandurii Targu Jiu 1-0 (Kapetanos '60)
CFR Cluj - FC Brasov 2-1 (Dubarbier '24, Cadu '30 / Alcantara '29 - autogol)
Dinamo Bucuresti - Unirea Urziceni 2-1 (A.Cristea '48, Torje '90+2 / Apostol '31)
FC Vaslui - FC Timisoara 0-1 (Goga '56)

Clasament: 1. FC Brasov 14 puncte; 2. Dinamo 13p; 3. Steaua 13p; 4.. CFR Cluj 13p; 5. Unirea Urziceni 13p; 6. Pandurii Tg. Jiu 12p; 7. Rapid 12p; 8. FC Vaslui - 10p; 9. Poli Timisoara 10p;  10.Poli Iasi 10p; 11. Gaz Metan 9p; 12. International Curtea de Arges 9p; 13. Astra 9p; 14. "U" Craiova - 7 p; 15. Otelul 7p.; 16. Ceahlaul 7p; 17.Unirea Alba Iulia 5p; 18. Gloria Bistrita - 2p;  



Etapa a VIII-a (26 septembrie)

Vineri, 25 Septembrie
Unirea Urziceni - Astra  4-1

Sambata, 26 Septembrie
Gaz Metan Medias - Dinamo, ora 16:00 - Digi Sport
Unirea Alba Iulia - FC Vaslui, ora 17:00 - Netelevizat
Poli Iasi - Ceahlaul, ora 18:00 - GspTV
Poli Timisoara - Universitatea Craiova, ora 21:00 - GspTV

Duminica, 27 Septembrie
Pandurii Targu Jiu - Otelul, ora 16:00 - GspTV
Gloria Bistrita - CFR Cluj, ora 18:00 - Digi Sport
FC Brasov - Steaua, ora 20:00 - Antena 1
Rapid - International, ora 21:45 - GspTV

Etapa a IX-a (3 octombrie)

International Curtea de Arges – FC Timisoara
Ceahlaul Piatra Neamt – Rapid
CFR Cluj – Politehnica Iasi
FC Vaslui – FC Ploiesti
Universitatea Craiova – Unirea Alba Iulia
Otelul Galati – FC Brasov
Steaua – Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias – Unirea Urziceni
Dinamo – Pandurii Targu Jiu


Etapa a X-a (17 octombrie)

Rapid – CFR Cluj
Unirea Alba Iulia – International Curtea de Arges
FC Timisoara – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Ploiesti – Universitatea Craiova
Unirea Urziceni – FC Vaslui
Politehnica Iasi – Steaua
FC Brasov – Dinamo
Gloria Bistrita – Otelul Galati
Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Medias


Etapa a XI-a a Ligii I.

Vineri, 23 octombrie:
Otelul Galati - Poli Iasi  4-0
Gaz Metan Medias - FC Brasov  1-1

Sambata, 24 octombrie:
Ceahlaul Piatra Neamt - Unirea Alba Iulia  1-1
Universitatea Craiova - FC Vaslui  1-2
Pandurii Targu Jiu - Unirea Urziceni  0-0

Duminica, 25 octombrie:
International Curtea de Arges - Astra Ploiesti  2-1
Dinamo - Gloria Bistrita  1-1
Steaua - Rapid  1-1
CFR Cluj - FC Timisoara  0-0


Clasament: 1. Poli Timisoara 21 puncte; 2. CFR Cluj 21 p; 3. SC Vaslui 19 p; 4. Rapid 19 puncte; 5. Steaua 19p;   6. Unirea Urziceni 18 puncte; 7. Dinamo 18p; 8. FC Brasov 17p; 9.International Curtea de Arges 15 p; 10. Otelul 14p; 11. Poli Iasi 14p; 12. Gaz Metan 14p; 13. Pandurii Tg. Jiu 14p; 14. Astra Ploiesti 12p; 15. "U" Craiova 11p; 16. Unirea Alba Iulia 9p; 17. Ceahlaul 8p; 18. Gloria Bistrita - 7p;  


Etapa a XII-a (31 octombrie)

Sambata 31 octombrie 

Astra Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt  1-1
Unirea Urziceni - U Craiova  3-2

Duminica 1 noiembrie 

Unirea Alba Iulia - CFR Cluj  1-1
FC Vaslui - International Curtea de Arges  1-0
Rapid - Otelul Galati  3-0
Poli Iasi - Dinamo  1-3
FC Timisoara - Steaua  0-1

Luni 2 noiembrie 

Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias  1-1
FC Brasov - Pandurii Tg. Jiu  2-0

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)

Vineri:
Pandurii Targu Jiu - Gloria Bistrita  1-1
International Curtea de Arges - Universitatea Craiova  0-1

Sambata:
Gaz Metan Medias - Poli Iasi  2-1
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Vaslui  0-1
FC Brasov - Unirea Urziceni  0-0

Duminica:
Otelul Galati - FC Timisoara  3-3
CFR Cluj - Astra Ploiesti  1-0
Dinamo - Rapid  1-1

Luni:
Steaua - Unirea Alba Iulia  2-0


Etapa a XIV-a (21 noiembrie)

Vineri, 20 noiembrie:
Unirea Alba Iulia - Otelul Galati  3-1
Rapid Bucuresti - Gaz Metan Medias  4-1

Sambata, 21 noiembrie:
International Curtea de Arges - Unirea Urziceni  1-2

Duminica, 22 noiembrie:
Gloria Bistrita - FC Brasov  2-1

Luni, 23 noiembrie:
Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt  3-2
FC Vaslui - CFR Cluj  2-0
Astra Ploiesti - Steaua Bucuresti  2-1
FC Timisoara - Dinamo Bucuresti  2-0

Marti, 24 noiembrie:
Poli Iasi - Pandurii Targu Jiu 1-0


Etapa a XV-a (28 noiembrie)

Ceahlaul Piatra Neamt – International Curtea de Arges   2-2
CFR Cluj – Universitatea Craiova  2-0
Otelul Galati – Astra Ploiesti
Steaua – FC Vaslui  2-1
Unirea Urziceni – Gloria Bistrita
FC Brasov – Politehnica Iasi
Pandurii Targu Jiu – Rapid  1-1
Gaz Metan Medias – FC Timisoara  2-6
Dinamo - Unirea Alba Iulia  2-0


Etapa a XVI-a (5 decembrie)

International Curtea de Arges – CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt – Unirea Urziceni
Rapid – FC Brasov
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Medias

FC Timisoara – Pandurii Targu Jiu
FC Ploiesti – Dinamo
FC Vaslui – Otelul Galati
Universitatea Craiova – Steaua
Politehnica Iasi – Gloria Bistrita


Etapa a XVII-a (12 decembrie)

CFR Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati – Universitatea Craiova
Steaua – International Curtea de Arges
Unirea Urziceni – Politehnica Iasi
FC Brasov – FC Timisoara
Gloria Bistrita – Rapid
Pandurii Targu Jiu – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan Medias – FC Ploiesti
Dinamo – FC Vaslui

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).