Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Liga I 2008-2009 - retur
Adaugat pe 5 februarie 2009.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

ETAPA a 31-a

Vineri, 15 mai

Universitatea Craiova - Gloria Buzau  1-1
Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti  1-2

Sambata, 16 mai
Gloria Bistrita - Pandurii Tîrgu-Jiu  1-0
Poli Iasi - Gaz Metan Medias  2-0
Farul Constanta - FC Arges  2-0
CFR Cluj - FC Brasov  2-0

Duminica, 17 mai
FC Vaslui - CS Otopeni  2-0
Otelul Galati - Unirea Urziceni  0-2
Dinamo Bucuresti - FC Timisoara  3-1

Clasament: 1. Dinamo 65 pct., 2. Urziceni 63, 3. FC Timisoara 58, 4. CFR Cluj 55, 5. Rapid 54, 6. Univ. Craiova 53, 7. Steaua 52, 8.  FC Vaslui 51, 9. FC Brasov 48, 10. FC Arges 41, 11. Pandurii 38, 12. Otelul 36, 13. Gloria Bistrita 35, 14. Poli Iasi 35, 15. Gaz Metan 30, 16. Farul Constanta 26, 17. CS Otopeni 16, 18. Gloria Buzau 10.

Etapa a 30-a

Vineri, 8 mai

FC Brasov - Farul   2-1
Steaua - Dinamo   1-1

Sambata, 9 mai
Gaz Metan Medias - FC Vaslui  1-2
FC Timisoara - Otelul 1-0
Pandurii - Poli Iasi 1-1
Gloria Buzau - Rapid 0-1

Duminica, 10 mai
CS Otopeni - U Craiova 0-1
FC Arges - Gloria Bistrita 2-1
Unirea Urziceni - CFR Cluj  1-1

Etapa a 29-a

Marti, 5 mai
Otelul Galati - Dinamo Bucuresti  0-1
Gloria Bistrita FC Brasov  1-0
Farul Constanta - Unirea Urziceni  0-1
Gloria Buzau - Steaua Bucuresti  0-1
 

Miercuri, 6 mai
Poli Iasi - FC Arges  4-0
Rapid Bucuresti - CS Otopeni  3-0
FC Vaslui - Pandurii Târgu Jiu  1-0
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias  2-0
CFR Cluj - FC Timisoara  2-0

Clasament: 1. Dinamo 61 pct., 2. Urziceni 59, 3. FC Timisoara 55, 4. Steaua 51, 5. CFR Cluj 51, 6. Univ. Craiova 49, 7. Rapid 48, 8.  FC Brasov 45, 9. Vaslui 45, 10. FC Arges 38, 11. Pandurii 37, 12. Otelul 36, 13. Gloria Bistrita 32, 14. Poli Iasi 31, 15. Gaz Metan 30, 16. Farul Constanta 23, 17. CS Otopeni 16, 18. Gloria Buzau 9.


Etapa 28

VINERI 1 MAI
Urziceni-Gl. Bistrita 3-0
Steaua-Otelul  5-0

SAMBATA 2 MAI
Gaz Metan-Rapid  1-0
CS Otopeni-Gloria Buzau 2-0
FC Brasov-Poli Iasi  2-0
FC Timisoara-Farul Constanta 3-2
Dinamo-CFR Cluj 1-0

DUMINICA 3 MAI
FC Arges-FC Vaslui  0-0
Pandurii Tg. Jiu-U Craiova  1-0


Etapa 27
 

Vineri, 24 aprilie
Farul Constanta - Dinamo Bucuresti  1-4
Rapid Bucuresti - Pandurii Târgu Jiu  2-0

Sâmbãtã, 25 aprilie
Gloria Bistrita - FC Timisoara  0-1
Poli Iasi - Unirea Urziceni  0-2
FC Vaslui - FC Brasov  0-1
CFR Cluj - Otelul Galati  1-1

Duminicã, 26 aprilie
Universitatea Craiova - FC Arges  1-0
Gloria Buzãu - Gaz Metan Medias  1-2
CS Otopeni - Steaua Bucuresti  0-1


Etapa 26
 

Marti, 21 aprilie
Dinamo Bucuresti - Gloria Bistrita, ora 17.00 - GSP TV
Oþelul Galati - Farul Constanta, ora 17.00 - netelevizat
FC Arges - Rapid Bucuresti, ora 19.00 - GSP TV
Unirea Urziceni - FC Vaslui, ora 21.00 - GSP TV
Miercuri, 22 aprilie
Gaz Metan Medias - CS Otopeni, ora 15.00 - GSP TV
FC Timisoara - Poli Iasi, ora 17.00 - GSP TV
Pandurii Târgu Jiu - Gloria Buzãu, ora 17.00 - netelevizat
FC Brasov - Universitatea Craiova, ora 19.00 - GSP TV
Steaua Bucuresti - CFR Cluj, ora 21.00 - Antena 1


Etapa 25

vineri, 17 aprilie 2009

Gaz Metan Medias - Steaua  0-1
Gloria Buzau - FC Arges  3-1
U Craiova - Unirea Urziceni   0-0

sambata, 18 aprilie 2009

Farul Constanta - CFR Cluj  0-1
CS Otopeni - Pandurii Tg. Jiu  0-1
Gloria Bistrita - Otelul Galati  3-0
Poli Iasi - Dinamo   1-0
FC Vaslui - FC Timisoara  4-3
Rapid - FC Brasov  3-1




Liga I - etapa a 24-a.

Vineri, 10 aprilie
CFR Cluj - Gloria Bistrita  2-2 (Pereira 33, Peralta 48 / Diogo 24, Azevedo 90+5)
Steaua Bucuresti - Farul Constanta 1-1 (Stancu 56 / Chico 72)

Sambata, 11 aprilie
Unirea Urziceni - Rapid Bucuresti  1-1 (Bilasco '68 / J.P. Andrade '22)
Pandurii Tg.Jiu - Gaz Metan Medias 1-0 (Raskovici '2)
Poli Timisoara - Universitatea Craiova   1-0  (Arman Karamyan '49)
Dinamo Bucuresti - FC Vaslui 4-1 (Marius Niculae '25 - penalti, '78 si '90, Zicu '88 / Temwanjera '81)

Duminica, 12 aprilie
FC Arges - CS Otopeni  1-1 (Nastasie 20/ Ganea 56)
Otelul Galati - Poli Iasi   3-2 (Bourceanu 25, Salagean 29, Jelev 79/ Bilba 15, Cristea 45)
FC Brasov - Gloria Buzau  4-0

 

Clasament: 1. Dinamo 49 pct., 2. Urziceni 46, 3. FC Timisoara 46, 4. CFR Cluj 43, 5. Univ. Craiova 41, 6. Rapid 39, 7. Steaua 38, 8. FC Vaslui 38, 9. FC Brasov 38, 10. FC Arges 34, 11. Otelul Galati 32, 12.  Pandurii 28, 13. Poli Iasi 25, 14. Gloria Bistrita 26, 15. Farul Constanta 23, 16. Gaz Metan Medias 21, 17. CS Otopeni 13, 18. Gloria Buzau 6.


Liga I - etapa a 23-a.

Marti, 7 aprilie

 

Gloria Bistrita – Farul  1-0

Gloria Buzau – Unirea Urziceni  1-5

Poli Iasi – CFR Cluj  0-1

Pandurii Tg. Jiu – Steaua  2-0

 

Miercuri, 8 aprilie

 

FC Otopeni – FC Brasov  2-2

FC Vaslui – Otelul Galati  2-1

Gaz Metan Medias – FC Arges  2-2

Rapid – FC Timisoara  0-2

Univ. Craiova – Dinamo  2-0

Clasament: 1. Dinamo 46 pct., 2. Urziceni 45, 3. FC Timisoara 43, 4. CFR Cluj 42, 5. Univ. Craiova 41, 6. FC Vaslui 38, 7.Rapid 38, 8. Steaua 37, 9. FC Brasov 35, 10. FC Arges 33, 11. Otelul Galati 29, 12. Poli Iasi 25, 13. Gloria Bistrita 25, 14. Pandurii 25, 15. Farul Constanta 22, 16. Gaz Metan Medias 21, 17. CS Otopeni 12, 18. Gloria Buzau 6.


Liga I - etapa a 21-a.

Vineri, 20 martie:

19.00 Politehnica Iasi - Gloria Bistrita  1-0

20.45 FC Arges - Steaua  2-2

Sâmbãtã, 21 martie:

15:00 Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni  1-0

18:00 Pandurii Tg. Jiu - FC Brasov  0-0

19:00 FC Vaslui - Farul Constanta  4-2

20:30 Rapid - Otelul Galati  4-0

Duminicã, 22 martie:

15:00 CS Otopeni - FC Timisoara  2-2

17:00 Gloria Buzãu - Dinamo  1-3

20:45 Universitatea Craiova - CFR Cluj  4-1

Clasament: 

1. Dinamo 43 pct., 2. Urziceni 39, 3. Rapid 38, 4. FC Timisoara 37, 5. CFR Cluj 36, 6. FC Vaslui 35, 7. Univ. Craiova  35, 8. Steaua 34, 9. FC Brasov  31, 10. Otelul Galati 29, 11. FC Arges 29, 12. Farul Constanta 22, 13. Gloria Bistrita 22, 14. Poli Iasi 22, 15. Pandurii 22, 16. Gaz Metan Medias 20, 17. CS Otopeni 11, 18. Gloria Buzau 6.


Etapa a XVIII-a,

Vineri, 27 Februarie
19:00

Poli Iasi - U Craiova   1-0

20:45

Steaua - FC Vaslui - 1-1

Sâmbãtã, 28 Februarie
15:00Otelul Galati - Gaz Metan Medias 3-1
17:00Farul Constanta - Gloria Buzãu  2-0
18:00FC Timisoara - FC Arges  2-1
20:30Unirea Urziceni - FC Brasov  0-0

Duminicã, 01 Martie
15:00Gloria Bistrita - FC Rapid  1-3
18:00CFR Cluj - CS Otopeni  1-0
20:30

Dinamo - Pandurii Târgu Jiu 3-0

Clasament: 

1. Dinamo 38 pct., 2. Urziceni 35, 3. FC Timisoara 32, 4. CFR Cluj 32, 5. Rapid 31, 6. Steaua 30, 7. Craiova 28, 8. FC Arges 27, 9. Otelul Galati 26, 10. FC Vaslui 26, 11. FC Brasov 24, 12. Farul Constanta 22, 13. Gloria Bistrita 21, 14. Pandurii 21, 15. Poli Iasi 19, 16. Gaz Metan Medias 15, 17. CS Otopeni 9, 18. Gloria Buzau 3.


Etapa a XIX-a,

Vineri, 6 martie:
FC Vaslui - Poli Iasi 2-0
Rapid - Farul Constanta  1-0

Sambata, 7 martie:
Gaz Metan Medias - Dinamo  1-1
CS Otopeni - Otelul Galati  0-1
Gloria Buzau - CFR Cluj  0-1
"U" Craiova - Gloria Bistrita  0-0

Duminica, 8 martie: 
FC Brasov - Steaua  1-0
FC Arges - Unirea Urziceni  0-0
Pandurii Targu Jiu - FC Timisoara  0-1

1. Dinamo 39 pct., 2. Urziceni 36, 3. FC Timisoara 35, 4. CFR Cluj 35, 5. Rapid 34, 6. Steaua 30, 7. Craiova 29, 8. Otelul Galati 29, 9. FC Vaslui 29, 10. FC Arges 28, 11. FC Brasov 27, 12. Farul Constanta 22, 13. Gloria Bistrita 22, 14. Pandurii 21, 15. Poli Iasi 19, 16. Gaz Metan Medias 16, 17. CS Otopeni 9, 18. Gloria Buzau 3.



Etapa a XX-a,

VINERI 13 MARTIE

Ora 19.00: Unirea Urziceni - Pandurii Tg.Jiu  2-0
Ora 20.45: CFR Cluj - FC Rapid 0-0

SAMBATA 14 MARTIE

Ora 15.00: Otelul Galati - Gloria Buzau  1-2
Ora 15.00: Gloria Bistrita - FC Vaslui  0-3
Ora 18.00: FC Timisoara - Gaz Metan Medias 0-0
Ora 20.30: FC Steaua - Poli Iasi 1-0

DUMINICA 15 MARTIE

Ora 15.00: FC Brasov - FC Arges 1-0
Ora 18.00: FC Dinamo - CS Otopeni (GSP TV)
Ora 20.30: Farul Constanta -Univ.Craiova (GSP TV)

Clasament: 

1. Urziceni 39 pct., 2. Dinamo 39, 3. FC Timisoara 36, 4. CFR Cluj 36, 5. Rapid 35, 6. Steaua 33, 7. FC Vaslui 32 , 8. FC Brasov 30, 9. Craiova 29, 10. Otelul Galati 29, 11. FC Arges 28,12. Farul Constanta 22, 13. Gloria Bistrita 22, 14. Pandurii 21, 15. Poli Iasi 19, 16. Gaz Metan Medias 17, 17. CS Otopeni 9, 18. Gloria Buzau 6.


Etapa a XXI-a,

sambata, 21 martie:

Pandurii Targu Jiu - FC Brasov

Poli Iasi - Gloria Bistrita

FC Arges - Steaua

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni

Gloria Buzau - Dinamo

CS Otopeni - FC Timisoara

Rapid - Otelul Galati

Universitatea Craiova - CFR Cluj

SC Vaslui - Farul Constanta

Etapa a XXII-a,

sambata, 4 aprilie:

Dinamo - Rapid

Otelul Galati - Universitatea Craiova

CFR Cluj - FC Vaslui

FC Arges - Pandurii Targu Jiu

FC Brasov - Gaz Metan Medias

Unirea Urziceni - CS Otopeni

FC Timisoara - Gloria Buzau

Steaua - Gloria Bistrita

Farul Constanta - Poli Iasi

Etapa a XXIII-a,

sambata, 11 aprilie:

CS Otopeni - FC Brasov

Gaz Metan Medias - FC Arges

Pandurii Targu Jiu - Steaua

Gloria Buzau - Unirea Urziceni

Universitatea Craiova - Dinamo

Rapid - FC Timisoara

SC Vaslui - Otelul Galati

Poli Iasi - CFR Cluj

Gloria Bistrita - Farul Constanta

Etapa a XXIV-a,

sambata, 18 aprilie:

Unirea Urziceni - Rapid

FC Timisoara - Universitatea Craiova

Dinamo - SC Vaslui

Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias

FC Arges - CS Otopeni

FC Brasov - Gloria Buzau

CFR Cluj - Gloria Bistrita

Otelul Galati - Poli Iasi

Steaua - Farul Constanta

Etapa a XXV-a,

miercuri, 22 aprilie:

Rapid - FC Brasov

CS Otopeni - Pandurii Targu Jiu

Gloria Buzau - FC Arges

Gaz Metan Medias - Steaua

Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Poli Iasi - Dinamo

SC Vaslui - FC Timisoara

Gloria Bistrita - Otelul Galati

Farul Constanta - CFR Cluj

Etapa a XXVI-a,

sambata, 25 aprilie:

FC Arges - Rapid

FC Brasov - Universitatea Craiova

Unirea Urziceni - SC Vaslui

Gaz Metan Medias - CS Otopeni

Pandurii Targu Jiu - Gloria Buzau

Dinamo - Gloria Bistrita

FC Timisoara - Poli Iasi

Steaua - CFR Cluj

Otelul Galati - Farul Constanta

Etapa a XXVII-a,

sambata, 2 mai:

SC Vaslui - FC Brasov

Rapid - Pandurii Targu Jiu

Universitatea Craiova - FC Arges

Gloria Buzau - Gaz Metan Medias

CS Otopeni - Steaua

Poli Iasi - Unirea Urziceni

Farul Constanta - Dinamo

Gloria Bistrita - FC Timisoara

CFR Cluj - Otelul Galati

Etapa a XXVIII-a,

sambata, 9 mai:

Gaz Metan Medias - Rapid

Pandurii Targu Jiu - Univ. Craiova

FC Arges - SC Vaslui

CS Otopeni - Gloria Buzau

Unirea Urziceni - Gloria Bistrita

FC Brasov - Poli Iasi

Steaua - Otelul Galati

FC Timisoara - Farul Constanta

Dinamo - CFR Cluj

Etapa a XIX-a,

miercuri, 13 mai:

Gloria Bistrita - FC Brasov

SC Vaslui - Pandurii Targu Jiu

Poli Iasi - FC Arges

Univ. Craiova - Gaz Metan Medias

Rapid - CS Otopeni

Gloria Buzau - Steaua

Farul Constanta - Unirea Urziceni

Otelul Galati - Dinamo

CFR Cluj - FC Timisoara

Etapa a XXX-a,

sambata, 16 mai:

Gloria Buzau - Rapid

CS Otopeni - Universitatea Craiova

Gaz Metan Medias - SC Vaslui

FC Arges - Gloria Bistrita

Pandurii Targu Jiu - Poli Iasi

Steaua - Dinamo

FC Timisoara - Otelul Galati

Unirea Urziceni - CFR Cluj

FC Brasov - Farul Constanta

Etapa a XXXI-a,

sambata, 23 mai:

Steaua - Rapid

CFR Cluj - FC Brasov

Gloria Bistrita - Pandurii Targu Jiu

Farul Constanta - FC Arges

Poli Iasi - Gaz Metan Medias

SC Vaslui - CS Otopeni

Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Otelul Galati - Unirea Urziceni

Dinamo - FC Timisoara

Etapa a XXXII-a,

sambata, 30 mai:

Rapid - Universitatea Craiova

Gloria Buzau - SC Vaslui

Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita

CS Otopeni - Poli Iasi

FC Timisoara - Steaua

Unirea Urziceni - Dinamo

FC Brasov - Otelul Galati

FC Arges - CFR Cluj

Pandurii Targu Jiu - Farul Constanta

Etapa a XXXIII-a,

miercuri, 10 iunie:

SC Vaslui - Rapid

Steaua - Universitatea Craiova

Dinamo - FC Brasov

CFR Cluj - Pandurii Targu Jiu

Otelul Galati - FC Arges

Farul Constanta - Gaz Metan Medias

Gloria Bistrita - CS Otopeni

Poli Iasi - Gloria Buzau

FC Timisoara - Unirea Urziceni

Etapa a XXXIV-a,

sambata, 13 iunie:

Universitatea Craiova - SC Vaslui

Gloria Buzau - Gloria Bistrita

Rapid - Poli Iasi

Unirea Urziceni - Steaua

FC Arges - Dinamo

FC Brasov - FC Timisoara

Pandurii Targu Jiu - Otelul Galati

Gaz Metan Medias - CFR Cluj

CS Otopeni - Farul Constanta

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).