Adaugat pe 7 februarie 2008.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

Adversarele României în grupa C de la EURO 2008, Olanda, Italia și Franța, au disputat, miercuri seara, meciuri amicale.

Olanda a câștigat lejer partida din deplasare cu Croația, scor 3-0, prin golurile lui Heitinga (min. 9), Huntelaar (37) și Hesselink (89), iar Italia a învins Portugalia, scor 3-1, într-un meci jucat în Elveția. Toni a deschis scorul pentru Italia, în ultimul minut al primei reprize, iar Pirlo l-a majorat, la cinci minute după pauză. În minutul 77, Quaresma a redus din handicap, dar două minute mai târziu Quagliarella a stabilit scorul final, 3-1 pentru Italia.

Singura adversară a României care a pierdut  a fost Franța, scor 0-1, dar adversarul a fost unul de calibru, Spania. Unicul gol al partidei a fost marcat de Capdevila, cu 10 minute înainte de sfârșitul meciului.

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).