Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Preliminarii CM 2010
Adaugat pe 25 noiembrie 2007.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

  Grupele europene pentru preliminariile CM 2010.

Grupa 1: Portugalia, Suedia, Danemarca, Ungaria, Albania, Malta

Grupa 2: Grecia, Israel, Elvetia, Moldova, Letonia, Luxemburg

Grupa 3: Cehia, Polonia, Irlanda De Nord, Slovacia, Slovenia, San Marino

Grupa 4: Germania, Rusia, Finlanda, Tara Galilor, Azerbaijan, Liechtenstein

Grupa 5: Spania, Turcia, Belgia, Bosnia, Armenia, Estonia

Grupa 6: Croatia, Anglia, Ucraina, Belarus, Kazahstan, Andorra

Grupa 7: Franta, România, Serbia, Lituania, Austria, Insulele Feroe


Grupa 8: Italia, Bulgaria, Irlanda, Cipru, Georgia, Muntenegru

Grupa 9: Olanda, Scotia, Norvegia, Macedonia,Islanda  

Câstigãtoarele celor nouã grupe se vor califica direct la turneul final, cele mai bune opt urmând sã joace meciuri de play-off (patru jocuri tur-retur), care vor desemna ultimele patru reprezentative participante la faza finalã, în timp ce echipa de pe locul doi cu cele mai slabe rezultate va rãmâne acasã.

Programul complet al jocurilor din Grupa a 7-a:

În 2008

6 septembrie: Austria – Franta, ROMÂNIA – LITUANIA si Serbia – Insulele Feroe

10 septembrie: INSULELE FEROE – ROMÂNIA, Franta – Serbia si Lituania – Austria

11 octombrie: ROMÂNIA – FRANTA, Serbia – Lituania si Insulele Feroe – Austria

15 octombrie: Austria – Serbia si Lituania – Insulele Feroe

În 2009

28 martie: ROMÂNIA – SERBIA si Lituania – Franta

1 aprilie: Franta – Lituania si AUSTRIA – ROMÂNIA

6 iunie: LITUANIA – ROMÂNIA si Serbia – Austria

10 iunie: Insulele Feroe – Serbia

19 august: Insulele Feroe – Franta

5 septembrie: FRANTA – ROMÂNIA si Austria – Insulele Feroe

9 septembrie: ROMÂNIA – AUSTRIA, Serbia – Franta si Insulele Feroe – Lituania

10 octombrie: SERBIA - ROMÂNIA, Austria – Lituania si Franta – Insulele Feroe

14 octombrie: Franta – Austria, Lituania – Serbia si ROMÂNIA – INSULELE FEROE

Dupã cum se stie, câstigãtoarele celor nouã grupe de calificare vor cãpãta dreptul de a juca la turneul final, din Africa de Sud, în timp ce cele mai bune opt echipe clasate pe locul 2 în aceste nouã grupe vor fi împerecheate, disputând patru jocuri de play-off, în zilele de 14 si 18 noiembrie a anului 2009, desemnând ultimele patru calificate la faza finalã.


 

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).