Portalul judetului Salaj
Sectiuni
Catalog firme Hoteluri & Pensiuni Restaurante Imobiliare Auto Diverse Contact
Autentificare
· Parola uitata?
· Inregistrare
Reclama
Cupa UEFA 2007-2008
Adaugat pe 26 septembrie 2007.

Navigare:
· Inapoi la lista de articole
· Inapoi la pagina principala

  

Finala:

Zenit Leningrad - Rangers 2-0 

 Semifinale:

Fiorentina- Rangers 0-0 si 0-0 se califica dupa executarea loviturilor de la 11 metri, echipa Glasgow Rangers;

Zenit Leningrad - Bayern Munchen 1-1 si 4-0;

Sferturile de finala - meciurile tur:

Joi, 3 aprilie :

Leverkusen - Zenit Leningrad 1-4 (Kiessling '33 - Arshavin '20, Pogrebnyak '52, Anyukov '61, Denisov '64); 

Rangers - Sporting Lisabona 0-0 ;

Bayern Munchen - Getafe 1-1 (Toni 26 - Contra 90) 

Fiorentina - PSV Eidhoven 1-1 (Mutu '56 - Koevermans '63)



Returul 8 - imilor  Cupei UEFA.

Rezultatele partidelor de miercuri, 12 martie:

PSV Eindhoven - Tottenham 0-1 (in tur 1-0). Olandezii s-au impus la lovituri de departajare.
(Berbatov 82)

Everton - Fiorentina 2-0 (in tur 0-2). Fiorentina s-a calificat dupa lovituri de departajare.
(Johnson 16, Arteta 66)

Bayern Munchen
- Anderlecht 1-2 (in tur 5-0)
(Lucio 9 - Serhat 20, Iakovenko 35)

Getafe - Benfica 1-0 (in tur 2-1)
(Albin 77)

Hamburg
- Leverkusen 3-2 (in tur 0-1)
(Trochowsky 53, Guerrero 65, van der Vaart 81 - Barbarez 19, Gekas 55)

Zenit Sankt Petersburg -
Olympique Marseille 2-0 (in tur, 1-3)
A marcat Pogrebniak 39, 78. 

Joi, 13 martie, au  avut loc partidele:

Werder Bremen-Glasgow Rangers 1-0 (in tur 0-2) si

Sporting Lisabona -Bolton 1-0  (in tur 1-1). 


16-imile Cupei UEFA. Rezultate.

Miercuri si joi s-au disputat meciurile primei manse a 16-imilor Cupei UEFA.

Iata rezultatele celor 16 intalniri:

Miercuri :

Zenit (Rusia) - Villarreal (Spania) 1-0 (Pogrebniak 63)
Galatasaray (Turcia) - Leverkusen (Germania) 0-0
AEK Atena (Grecia) - Getafe (Spania) 1-1 (Blanco 90 - Red 86)
Brann (Norvegia) - Everton (Anglia) 0-2 (Osman 59, Anichebe 89)
W. Bremen (Germania) - S. Braga (Portugalia) 3-0 (Naldo 4, Jensen 27, Almeida 90 - 11m)
O.Marseille (Franta) - Spartak Moscova (Rusia) 3-0 (Cheyrou 62, Taiwo 68, Niang 79)
PSV Eindhoven (Olanda) - Helsinborg (Suedia) 2-0 (Simons 7-11m, Lazovici 32)
Anderlecht (Belgia) - Bordeaux (Franta) 2-1 (Polak 79, Mpenza 90 - Jussie 69 - 11m)
Glasgow Rangers (Scotia) - Panatinaikos (Grecia) 0-0;
Sporting Lisabona (Portugalia) - Basel (Elvetia) 2-0 (Vukcevici 8, 58)

Joi:

Aberdeen (Scotia) - Bayern Munchen (Germania) 2-2 (Walker 24, Aluko 41 / Klose 29, Hamit Altintop 55)
FC Zurich (Elvetia) - Hamburg (Germania) 1-3 (Hassli 88 / Jarolim 49, Olic 67, Trochowski 77)
Rosenborg (Norvegia) - Fiorentina (Italia) 0-1 (Mutu 16)
Slavia Praga (Cehia) - Tottenham (Anglia) 1-2 (Strihavka 69 / Berbatov 4, Keane 30)
Bolton (Anglia) - Atletico Madrid (Spania) 1-0 (Diouf 74)
Benfica (Portugalia) - Nurnberg (Germania) 1-0 (Makukula 43)

 
Mansele secunde vor avea loc pe 21 februarie.


Forul european de fotbal a stabilit marti, la Nyon, componenta celor opt grupe ale Cupei UEFA pentru sezonul 2007/2008, România nefiind reprezentatã de nicio echipã în aceastã fazã a competitiei.
 

Grupele Cupei UEFA

Grupa A: AZ Alkmaar, Zenit, Everton, Nurnberg, Larissa.

Grupa B: Panathinaikos, Lokomotiv Moscova, Atletico Madrid, FC Copenhaga, Aberdeen.

Grupa C: Villarreal, AEK Atena, Fiorentina, Mlada Boleslav, Elfsborg.

Grupa D: FC Basel, Hamburg, Rennes, Dinamo Zagreb, Brann.

Grupa E: Bayer Leverkusen, Sparta Praga, Spartak Moscova, Toulouse, FC Zurich.

Grupa F: Bayern Munchen, Bolton, Braga, Steaua Rosie Belgrad, Aris.

Grupa G: Anderlecht, Tottenham, Getafe, Hapoel Tel-Aviv, Aalborg.

Grupa H: Bordeaux, Austria Viena, Galatasaray, Panionios, Helsingborg.

Partidele din grupele Cupei UEFA vor avea loc între 25 octombrie si 20 decembrie. Fiecare echipã va evolua douã meciuri pe teren propriu si douã în deplasare.

Ocupantele primelor trei locuri din fiecare grupã se calificã în 16-imile Cupei UEFA, iar acestor echipe li se vor adãuga cele opt ocupante ale locului 3 din grupele Ligii Campionilor.




Rezultatele meciurilor turului I al Cupei UEFA :

- echipele subliniate s-au calificat in grupele Cupei UEFA 2007- 2008;

- tragerea la sorti pentru grupele Cupei UEFA este programatã marti, 9 octombrie 2007, la Nyon (Elvetia).

Rapid Bucuresti (România) - FC Nurnberg (Germania) 2-2 (în tur 0-0)
IF Elfsborg (Suedia) - Dinamo Bucuresti (România) 0-1 (în tur 2-1)
Lokomotiv Moscova (Rusia) - FC Midtjylland (Danemarca) 2-0 (în tur 3-1)
Kayseri Erciyesspor (Turcia) - Atletico Madrid (Spania) 0-5 (în tur 0-4)
Helsingborg (Suedia) - Heerenveen (Olanda) 5-1 (în tur 3-5)
Hamburger SV (Germania) - Litex Loveci (Bulgaria) 3-1 (în tur 1-0)
FC Zurich (Elvetia) - Empoli (Italia) 3-0 (în tur 1-2)
BK Hacken (Suedia) - Spartak Moscova (Rusia) 1-3 (în tur 0-5)
Odense (Danemarca) - Sparta Praga (Cehia) 0-0 (în tur 0-0)
Sparta Praga s-a impus cu 4-3 la loviturile de departajare
TSKA Sofia (Bulgaria) - Toulouse (Franta) 1-1 (în tur 0-0)
Aalborg (Danemarca) - Sampdoria Genova (Italia) 0-0 (în tur 2-2)
Valerenga IF (Norvegia) - Austria Viena (Austria) 2-2 (în tur 0-2)
Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Aberdeen (Scotia) 1-1 (în tur 0-0)
Anorthosis (Cipru) - Tottenham Hotspur (Anglia) 1-1 (în tur 1-6)
Ajax Amsterdam (Olanda) - Dinamo Zagreb (Croatia) 2-3 dupã prelungiri (în tur 1-0)
FC Basel (Elvetia) - FK Sarajevo (Bosnia) 6-0 (în tur 2-1)
FC Bate Borisov (Belarus) - Villarreal CF (Spania) 0-2 (în tur 1-4)
Standard Liege (Belgia) - Zenit Sankt-Petersburg (Rusia) 1-1 (în tur 0-3)
Panionios Atena (Grecia) - Sochaux (Franþa) 0-1 (în tur 2-0)
AIK Stockholm (Suedia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel) 0-1 (în tur 0-0)
FC Copenhaga (Danemarca) -
Lens (Franta) 2-1 dupã prelungiri (în tur 1-1)
Red Bull Salzburg (Austria) - AEK Atena (Grecia) 1-0 (în tur 0-3)
FC Bruges (Belgia) - SK Brann (Norvegia) 1-2 (în tur 1-0)
Belenenses (Portugalia) - Bayern Munchen (Germania) 0-2 (în tur 0-1)
Galatasaray (Turcia) - FC Sion (Elvetia) 5-1 (în tur 2-3)
Rapid Viena (Austria) - Anderlecht (Belgia) 0-1 (în tur 1-1)
Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - Groclin Grodzisk (Polonia) 1-0 (în tur 1-0)
Palermo (Italia) - Mlada Boleslav (Cehia) 0-1 dupã prelungiri (în tur 1-0)
Mlada s-a impus cu 4-2 la loviturile de departajare
Rennes (Franta) - Lokomotiv Sofia (Bulgaria) 1-2 (în tur 3-1)
FC Metalist Harkov (Ucraina) - Everton (Anglia) 2-3 (în tur 1-1)
FC Twente (Danemarca) - Getafe (Spania) 3-2 dupã prelungiri (în tur 0-1)
Blackburn
(Anglia) - Larissa (Grecia) 2-1 (în tur 0-2)
Bordeaux (Franta) - Tampere United (Finlanda) 1-1 (în tur 3-2)
Bolton (Anglia) - FK Rabotnicki (Macedonia) 1-0 (în tur 1-1)
Fiorentina (Italia) - FC Groningen (Olanda) 1-1 dupã prelungiri (în tur 1-1)
Fiorentina s-a impus cu 4-3 la loviturile de departajare
Real Zaragoza (Spania) - Aris Salonic (Grecia) 2-1 (în tur 0-1)
Sporting Braga (Portugalia) - Hammarby (Suedia) 4-0 (în tur 1-2)
AZ Alkmaar (Olanda) - Pacos Ferreira (Portugalia) 0-0 (în tur 1-0)
Uniao Leiria (Portugalia) - Bayer Leverkusen (Germania) 3-2 (în tur 1-3)

Meci disputat marti:
Panathinaikos Atena (Grecia) - Artmedia Bratislava (Slovacia) 3-0 (în tur 2-1)

Pentru ca reclama ta sa apara mai jos contacteaza-ne folosind pagina de contact

Magazin Salajean Lenjerie Sexy Anunturi Sibiu Anunturi Baia Mare Agentii Imobiliare Baia Mare
You must set the ad_network_ads_405.txt file to be writable (check file name as well).